Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erasmusszal magyarként lehet...

Erasmusszal magyarként lehet magyar egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés. Szóval ha valaki alapvetően külföldön jár egyetemre, de szeretne részképzésben másik ország egyetemén hallgatni 1 szemesztert.


Ugyanúgy mint én a Debreceni Egyetem hallgatójaként tegyük fel kimegyek egy külföldi egyetemre Erasmus keretein belül, úgy egy külföldi egyetem magyar szármozású hallgatója jöhetne Erasmusszal (vagy hasonlóval) magyar egyetemre? :D Vagy nem, mert a magyar állampolgársága kizáró ok?



2019. febr. 2. 10:32
 1/3 anonim válasza:
Erdélyben is lehet tanulni erasmussal, tehát nem hiszem, hogy kizáró ok, csak sok értelme nincs, mert a saját kultúrádat már ismered.
2019. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy magyar állampolgárként, magyar lakcímmel nem jelentkezhetsz magyar egyetemre, de minden fent van a honlapon:)
2019. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Babes-Bolyai Egyetemre (Erdély) Magyarországról is lehet menni Erasmussal elméletileg, szóval tudsz szerintem így mindenképpen magyar nyelvű képzésre menni.

De véleményem szerint izgalmasabb, és jobban megéri egy idegen, új országba menni, és annak új kultúráját megismerni

2019. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!