Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jó nevű gimnáziumok...

Milyen jó nevű gimnáziumok vannak Pesten? (bőven lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kilencedikes vagyok egy gimnáziumban, Egerben.

Őszintén, nem szeretem az iskolát ahová járok. Általános tagozaton tanulok jelenleg.

Egerben körülbelül öt gimnázium van.

Ebből ugye egybe járok, marad négy. Megpróbáltam egy másikba jelentkezni, ma behívtak egy megbeszélésre az igazgatónővel. (Valami véletlen folytán az igazgatónőnek sürgősen el kellett valahova mennie, ezért nem tudott ő jelen lenni a beszélgetésen) Két nő fogadott minket. Elméletileg mindketten igazgatóhelyettesek.

Nagyon ellenszenvesek voltak velünk. Odaadtuk nekik a 8. évvégi és az idei félévi bizonyítványomat.

8. évvégi: Különösebben már nem emlékszem rá, de volt három hármasom (német, biológia, fizika) A fő tantárgyak, amik ugye érettségi tantárgyak

Irodalom:5 Nyelvtan:4 Töri:5 Matek:5 Német:3

Az idei félévi: Sajnos lett három kettesem.

Szokás mondani, hogy a kilencedik évfolyam nehéz, az iskolaváltás miatt, hogy felvegyük az ottani tempót,és hogy beszokjunk a környezetbe.

Fő tantárgyak:

Irodalom:5 Nyelvtan:4 Német:4 angol:5 matek:4.

Kettest kaptam kémiából, fizikából és töriből.

A töri az itt egész érdekesen jött össze.

Úgymond a tanár nem szimpatizál velem. Nem szeret kettesnél jobb jegyet adni. És szokása valamilyen beszólást írni a dolgozatom végére. (pl; Na mi történt, a végére elfogyott a szusz?)

Többször járatott már le szóban az osztályom előtt, aminek sírás lett a vége az én részemről.

A többi kiegészítő tantárgyam 4-5-ös lett. 3,8 a félévi átlagom.

Ezt a megbeszélésen el is mondtuk, mivel nekik a kettes egyből szemet szúrt. És úgymond a többi jeggyel nem is foglalkoztak, csak ezzel a hárommal.

Aztán kijelentették, hogy ilyen eredménnyel biztos, hogy nem vesznek fel.

Majd délután hívta anyukámat az igazgatónő, aki ezt a feltételezést igazolta.

Egy gimnázium van még, ami nekem tetszik, ahová holnap délelőtt anyukám betelefonál, és felvesszük velük a kapcsolatot utolsó szál reményében, mivel a többi gimnázium itt nem annyira jó ezen a hármon kívül.

És ha minden kötél szakad, Pestet szeretnénk még még próbálni, ahol kollégista is szeretnék így lenni.

Tudnátok ajánlani tényleg jó, erős gimnáziumot itt Pesten? (ahol tényleg nem kötnek bele a történelem félévi!! kettesembe, ahová adnának egy esélyt arra, hogy bizonyítsak)


És sajnálom, ha tényleg összevissza írtam ezt le. De már így estére én is összevissza vagyok, az egésznapos sírás és rágódás után.

Remélem tud valaki segíteni, mert már nagyon reménytelennek érzem a helyzetet..

Előre is köszönöm!



2019. febr. 4. 21:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni, hogy miért nem szeretem az iskolát.

Nem érzem jól magam az osztályomban. Egy fiú molesztál. Mindenki között megy a folyamatos balhé, kétszínűsködés. Nem tudtam barátokat szerezni.

A töri tanárom tönkretesz.

És ez az egész már úgy hat rám, hogy gyomorgörccsel járok be iskolába, és tényleg amikor csak tudok itthon maradok.

Szeretnék tényleg iskolát váltani, amilyen gyorsan csak tehetem.

Köszönöm.

2019. febr. 4. 21:32
 2/4 anonim ***** válasza:

"Elméletileg mindketten igazgatóhelyettesek."

Miért gondolod, hogy gyakorlatilag nem?


És miért gondolod, hogy majd pont egy pesti, pont egy jó, pont egy erős gimnáziumba kellesz majd három kettessel???


Ha nem szereted az osztályodat, menj át másikba iskolán belül.

2019. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Szerintem a legfontosabb, h először is nyugodj meg! Biztos találni fogtok másik iskolát és ha ott jobban érzed magad, remélhetőleg az eredményeiben is látszani fog.

A felvizsga.eu oldalon meg tudod nézni az összes Budapesti gimit, itt azt is látod, milyen pontokkal vettek fel az elmúlt években. Azt javaslom keress valami olyat, ahova s pontjaid alapján bejutottak volna tavaly.

Sok sikert és ne izgulj, biztos van valahol egy hely a számodra !

2019. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó hírű, erős gimnáziumokba Pesten legfeljebb egy pár négyessel vennének fel. Hármassal, főleg kettessel meg sem érdemes próbálni pl. egy Madáchot, Szent Lászlót, Veres Pálnét. Azt ajánlom, hogy inkább gyengébb gimnáziumokat keress, mert ezek fontos tantárgyak, ahol a kettes nem fogadható el egy erős gimiben.
2019. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!