Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kik érettségizhetnek októberben?

Kik érettségizhetnek októberben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik jelentkeznek rá.
2019. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

😀 De kik jelentkezhetnek rá, ez itt a kérdés? 😀

Akik most 12.esek vagy akik javítani szeretnék a meglévő érettségijüket vagy bárki? 😀

2019. febr. 6. 11:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb lenne, ha leírnád, milyen helyzetben vagy.
2019. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem tudom, de akik most 12.esek azok ugye májusban alapból fognak, de szerintem ha már van érettségid és szintemelőt teszel vagy megírnád még egyszer, akkor biztosan lehet. Kérdezd azt az iskolát, ahová jártál (vagy épp jársz). Úgy veszem le a válaszodból, hogy te javítani szeretnél esetleg. Lehet, csak ugye fizetős. De hogy októberben-e azt nem tudom. Feb. 15.ig még jelentkezhetsz most májusira is, ha jól tudom.
2019. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyik helyzetben sem vagyok, csak érdekelt, hogy mi ez az októberi érettségi,mert eddig én azt hittem érettségi májusban van 😀 Csak most hallottam erről az októberi érettségirol. Tudom, tudom... biztos burokban élek :D
2019. febr. 6. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azok, akik megbuktak júniusban valamelyik szóbelin. Nálunk legalábbis így volt. Egy csaj elhasalt a matekon, és utána októberben ment. De azt már egy másik iskolában, mert nem minden iskolában van őszi érettségi, az alacsony létszám miatt központosítják.
2019. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, nem is olyan régen még februárban is volt érettségi.

Manapság őszi érettségire csak az mehet, aki már szerzett bizonyítványt, és szeretné utólag bővíteni a repertoárját. Plusz még aki májusban csinált előre hozott érettségit (nyelvből vagy informatikából), és szintemelőzni szeretne belőle, illetve hát akik ugye megbuktak.

Régen nem volt ez ennyire megkötve, mehettél középiskolásként is bármikor bármiből.

2019. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#11.54 Vannak olyanok, akik már rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal, de valamely tárgyból szeretnének újra vizsgázni, vagy éppen egy új tárgyból szeretnének érettségizni. Ők például egyaránt választhatják a tavaszi és az őszi időpontot.
2019. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. emelt bioszra mentem októberben. Persze csak azután, hogy már korábban májusban leérettségiztem, szóval nem végzős gimisként.
2019. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11. osztályban májusban mentem középszinten németből és emelten angolból, ezután 12. osztály októberében (de ez inkább november) emelteztem németből. Így már volt bőven érettségi tapasztalatom a rendes, májusi érettségik előtt. Meg kell jegyezni, hogy ÚJ érettségit NEM tudsz ilyenkor csinálni, csak középről emeltet ugrani, illetve ismételni.
2019. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!