Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az OKJ-s képzés milyen végzett...

Az OKJ-s képzés milyen végzettségnek minősül?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de nem igazán vagyok képben a szakmai képzettségekben. Már a normál (magyar, matek, stb) érettségi mellett szakmai "informatikai ismeretek" nevű érettségit is tettem, plusz idén teszem az OKJ-s szoftverfejlesztő képzést, ezt mind egymás után, a saját szakközépiskolámban.

De a lényeg, amit nem tudok, hogy ez az OKJ képzés középiskolai, vagy felsőoktatási végzettséget ad? Mivel szakközépiskolában végzem, így ennek megfelelően gondolom, hogy valami alap végzettséget ad, de néhol úgy hallom, hogy az OKJ képzés felsőoktatási végzettség. A törvény szerint ez a végzettség hová tartozik? Esetleg valami átmenetnek a szimpla érettségi és a diploma között?



2019. febr. 6. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

van felsőoktatási szakképzés, de az az egyetemeken folyik, és minimum 240 pont kell hozzá hogy felvegyenek.

amin te vagy elég valószínű hogy egy ennél is gyengébb, úgynevezett szakmai okj-d legyen. bár én nem értem ha valakit nem vesznek fel ezzel egyetemre, hogy gondolhatja hogy majd megtanulja az objektum orientált programozást meg ehhez hasonló nyalánkságokat.

2019. febr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom te sem OKJ-n vagy....hát az OOP épp hogy megy, de webprogramozás annál inkább....bár tudom hogy nem állnak egy szintbe egymással :D
2019. febr. 6. 23:42
 3/7 A kérdező kommentje:
De már ha a pontosságról beszél itt valaki, nem is tudom mi az a 240 pont, mikot 280 idén a minimum....:D
2019. febr. 6. 23:44
 4/7 anonim ***** válasza:

240 a felsőoktatási szakképzés minimum ponthatára

280 a diplomás szakok -''-

2019. febr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaha papíron be kell jelölnöd a legmagasabb iskolai végzettséget, akkor ugyanúgy középfokúnak minősül, mintha csak érettségid lenne.

Felsőfokú végzettségnek a főiskolai, vagy egyetemi diploma számít.


off:

Egyébként nem értem, hogy találták ezt az egészet ki, hiszen nyilván, ha elvégzel egy 2 éves OKJ-t, ami mondjuk az érettségire épül, ergo emelkedtél egy szintet, de mégse számít felsőfoknak.


Szóval jelenleg az is középfoknak számít, ha van egy 30 valahányas számú szakmád (pl.: bolti eladó, fodrász stb), ami nem érettségihez kötött.

Meg az előbb említett érettségi + 50 valahányas (tehát érettségire épülő) OKJ kombó.

Ami szerintem közel se ugyanaz, az elvégzett iskolai évek számát tekintve sem, de hát ha megkérdezik a legmagasabb iskolai végzettséget, akkor mindkét példának ugyanazt kell x-elnie a papíron.

2019. febr. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Az OKJ-s képesítések középfokú végzettségnek számítanak, még a felsőoktatási szakképzések is. Felsőfokú végzettségnek általában csak a főiskolai vagy egyetemi oklevelet (diplomát) tekintik.
2019. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Tévedsz, mert a 62-es számú OKJ például felsőfokú végzettséghez volt kötött anno.
2023. jan. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!