Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfóra vagy Óbudai...

BME mérnökinfóra vagy Óbudai Egyetem mérnökinfóra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

6 éve programozok önszorgalomból, egész jól megy, nagyon szeretem és érdekel. Matekot szeretem, 4,1 az átlagom. Fizikával nem volt bajom soha, 4 és 5 közt volt mindig az átlagom, szeretem. Angolul folyékonyan beszélek.

Most nem tudom, melyik egyetemre menjek. Úgy néz ki, meglenne mindkettőre a pontom. Viszont nem szeretném feleslegesen szivatni magam, ha nem kell, és azt olvastam, az OE kicsit könnyebb, több gyakorlat és kedvesebb tanárok vannak.

Egyetem elvégzése után max 1 évvel külföldre szeretnék költözni, ott meg úgy gondolom, nem fog nagyon számítani, melyik egyetemen végeztem, nem? Magyarországon lehet, hogy jobb ajánlatok közül válogathatnék, ha BME-s diplomám lenne, de külföldön mennyire számít ez?

Szerintem el tudnám végezni a mérnök informatikus képzést a BME-n is, de sok helyen olvastam, hogy a BME nagyon nehéz és szivatós, sok a felesleges anyag, stb.

Az Óbudai nyílt napja is nagyon tetszett, jobban, mint a BME-jé, de ez persze nem jelent sokat.

Szerintetek melyik egyetemre jelentkezzek 1. helyen?



2019. febr. 7. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez legyen a te döntésed. Tanácsot kérhetsz, de végső soron csakis te hozd meg a döntést, ne névtelen ismeretlen emberek az internetről.


Én a BME-re járok, ez a 4.ik félévem. Az, hogy nagyon szopatós relatív, de tényleg nehéz. Messze nem lehetetlen, sőt.... De nagy elszántságot kíván a szak és egyfajta "tehetséget", hogy képes legyél elvégezni. Én úgy hallottam, hogy azért külföldön a BME-t ismerik jobban, de nyilván semmit nem fog ez jelenteni, úgyis csak a munkatapasztalatot, saját projekteket, és a többi "hülyeséget" fogja nézni a munkáltató.

2019. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Várok még tanácsokat, tapasztalatokat!

2019. febr. 7. 23:18
 3/3 anonim ***** válasza:

A BME tényleg nehezebb, de nagyobb spektrumú tudást ad át. Az, hogy a BME kevésbé gyakorlat orientáltabb az is igaz, de ezt a Schönherzben* lévő szakmai (simonyi) kollégiummal ki tudod pótolni, sőt egy állásinterjún is jól fog majd hangzani, hogy egy ilyen körben te tag voltál és ezen meg ezen a projekten dolgoztál egyedül/ egy csapatban.


Az, hogy honnan van a diplomád az senkit sem fog érdekelni, mérnökhiány van, leginkább azt nézik meg, hogy mennyire értesz a szakmához.


Olyan, hogy felesleges anyag/tudás nincsen. Valóigaz, hogy megtanítanak olyan dolgokat pl matekból, amit soha többet nem fogsz viszontlátni, de azért ne nevezze már magát valaki mérnöknek, ha nem tudja ezt meg ezt megoldani.


Egyébként én is BME-s vagyok, ezért nem is tudom objektívan megítélni ezt a kérdést. Továbbá nekem az is árnyalja a képet az OE-ről, hogy kb. aki itt megbukik mindenből(vagy sok mindenből) az oda megy át mert köztudott, hogy ott azért könnyebb** az emberek dolga. Speciel én nem a könnyebb utat választom.***


* Nem csak kollégista lehet szakmai kolis.

** Nem mondom azt, hogy a Kandó könnyű lenne, csak szimplán azt, hogy a BME-hez képest könnyebb. (!)

*** Egyébként nem annyira szívatnak, mint ahogyan az be van harangozva. Kell hozzá tehetség(de ha nincs akkor is megoldható, csak több időt vesz el), sok szorgalom, csipet szerencse.

2019. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!