Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár a többletpont nekem is?...

Jár a többletpont nekem is? Szeretnék egyetemre jelentkezni és mondhatni nem a legjobb körülmények voltak adottak számomra. A "felvi" -t nézegetve rátaláltam erre a lehetőségre, viszont adódott bennem pár kérdés.

Figyelt kérdés

A következőket tudom jegyző és munkaügyi hivatal által kibocsátott dokumentumokkal igazolni:


*Édesapám egyedül nevel mert özvegy.

*730 napja - illetve jelenleg is - álláskereső. (Illetve közmunkán tud - és dolgozik - de a papíron a fentiek szerepelnek) Tehát alul foglalkoztatott.

*Egy főre eső havi jövedelem 11 400Ft ; a család vagyonnal nem rendelkezik.

*Rendszeres gyermekvédelmi


A 'Felvi"-n ez olvasható:


"A hátrányos helyzet igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Ha az csak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt állapít meg, a 1997.évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján önmagában hátrányos helyzet igazolására nem fogadható el."


De a fentiek értelmében az én esetemben nem csak erről van szó, ha jól gondolom, így jogosan járna ugye?



#hátrányos helyzet #egyetemi jelentkezés #felvi.hu jelentkezés #többletpontok felvételin #hátrányos helyzet miatti többletpontok
2019. febr. 8. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos látogasd meg a jegyzőt és elfogja neked ezt részletesen magyarázni. Veszteni nem veszthetsz vele semmit max elutasítják.
2019. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!