Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A SZTE-ÁJTK jogász szakára...

A SZTE-ÁJTK jogász szakára szeretnék jelentkezni. Sok jót hallottam már az egyetemről és azt mondják, a szegedi jogászképzés az egyik legjobb. Valaki, aki odajár, leírná a tapasztalatait? Megéri belevágni, el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 11:27
 1/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A SZTE-ÁJTK-n végeztem, így azt hiszem tudok néhány fontos támpontot adni. Valóban színvonalas a képzés és elég magas a követelmény, ami nem baj, viszont manapság akkora a túlképzés jogászból, hogy kapcsolatok és protekció nélkül még szegedi diplomával is baromi nehéz jó helyet találni. A bíróságok, ügyészségek tele vannak és eléggé "családi" alapon szerveződnek nagy mázli kell a bejutáshoz (bár azt tudom ezen a vonalon előny a szegedi diploma), a közigazgatásban folyamatosan létszámstop van, a magánszféra nem igazán akar kezdő jogászt, így nagy átlagban marad az, hogy elmész ügyvédjelöltnek éhbérért robotolni napi 10-12 órát. Én úgy gondolom nem azért tanulunk 5 évet keményen, hogy aztán annyit fizessenek mint egy segédmunkásnak.

De ettől függetlenül (már amennyire lehet függetleníteni a két témát) a szegedi jogi karon szerzett tudás értékes és naprakész, valamint Szeged diákélete és diákközpontúsága is első osztályú. Én imádtam az itt töltött éveket.


Csak és kizárólag a jogászi pályában gondolkozol? Csak azért kérdezem, mert szerintem piacképesebb az, ha a jog csak egy második végzettség pl egy közgáz mellett. Egy közgáz alapszak csak 3év aztán tudsz dolgozni és/vagy mesterképzésre járni és/vagy akkor elkezdeni a jogot. A jog 5év plusz 3év a szakvizsgáig és igazából érdemi munkát csak ezután lehet végezni (ezután lehetsz ügyvéd, bíró, jogtanácsos).

Egy másik alternatíva lehet a Rendőrtiszti Főiskola szintén 3 év utána dolgozol nem is keresel rosszul, aztán majd meglátod h akarsz-e még jogot vagy mást tanulni (ami esetleg az előmenetelhez hasznos)

Én jelenleg így látom a dolgokat, ezt nem fontos elfogadni, ez az én saját véleményem.

Ha további kérdésed lenne, írj nyugodtan.

2013. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igazából a jog és a töri az, ami érdekel, de inkább a jog, mivel azzal gondolom nagyobb az esélye, hogy lesz állásom. Még nem tudom, hogy akarok-e ügyvéd lenni, gondolom különböző cégeknél is jól el lehet helyezkedni jogászként.

A baj az, hogy Szeged majdnem 300 km-re van a lakhelyemtől, de nagyon tetszik, inkább járnék oda, mint egy pesti egyetemre.


Nem tudom, hogy kolis voltál-e, de ha igen, akkor melyiket javasolnád elsősorban? Mert jó néhány közül lehet választani, bár inkább albérletbe mennék.

És még egy kérdés: a tanulmányi ösztöndíj összege kb. mennyi?


Előre is köszönöm. :)

2013. febr. 26. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért más első diplomának csinálni a jogot és más másodiknak. Sosem lesz igazi jogászi szemléleted.
2013. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!


Ha másodjára csinálod a jogász diplomát, nagyon nehéz lesz elvonatkoztatni a reál tárgyaktól.


A jogban a logikának van a legnagyobb eleme!

2014. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!