Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy gimnázium...

Hogy néz ki egy gimnázium felnőtteknek?

Figyelt kérdés
Talán ez béna kérdésnek tűnik, de engem mindenképpen érdekelne. 19 éves vagyok, problémák miatt nem folytathattam a tanulmányaimat és 19 évesen már nyilván nem hiszem hogy felvesznek nappali gimnáziumba. Ezért minden érdekelne, amit tudni lehet az estiről. Milyenek az emberek? Ott általában barátok? Klikkek vannak? Vagy tényleg csak úgy kell elképzelni hogy bejárnak és elmennek, senki nem beszélget senkivel? Az iskolát teljesen lehet használni? (pl. számítógépek, könyvet, stb..) kb mennyien járnak esti gimiben? Milyen korúak? És a tanárok általában milyenek? Hogy állnak a diákokhoz? Bármilyen infót, tanácsot nagyon szívesen fogadok.

2019. febr. 8. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben helyettesítettem egy pár órát esti gimiben, illetve elég jóba lettem az ott dolgozó tanárokkal is.


Ahogyan én észrevettem, kicsit gyengébb képességűek, vagy ha nem akkor inkább hanyagabbak és az átlagos "de nagymenő vagyok ellógok/nem tanulok" féle diákok járnak esti gimikbe, bár az ilyeneket nappalin is ugyanúgy meg lehet találni, csak onnan éppen kibuktak, és nem ilyen arányokban.

Szóval leginkább azok járnak esti gimibe akik a nappalit nem bírták vagy nem akarták bírni, és átjöttek ide mert itt kevesebbet kell bejárni és könnyebb is. Ők általában 18-23 év körüliek. A másik réteg pedig az idősebb korosztály (30-50), akik már dolgoznak és most jöttek rá, hogy kéne egy érettségi, vagy azért mert menni akarnak felfele a munkahelyen a ranglétrán, vagy mert nekik pont ilyen elhatározásuk van. (Érdekes, de néha az ilyenek motiváltabbak és odafigyelőbbek mint a fiatalabb korosztály).


Nálunk például heti 2 délutánonként voltak tanítások, ami elég kevésnek tűnik, de sokan még ezt sem voltak képesek betartani. Itt a fiatalabbakra értem.

Ugyanúgy vannak kapcsolatok/klikkek/barátságok, szünetekben mindenki egy csapatba vergődve körbeállva beszélgetnek. (Már amikor pont láttam őket.)


A tanárok azok általában nappali sulikban tanítanak, és az esti gimi az nekik csak egy plusz kereseti lehetőség. Bár ahogy én vettem észre, kicsit lazábbra veszik az eszit mint a nappit.


Az, hogy az egész épület a diákok rendelkezésére áll, az függ esti gimitől is. Ahol én voltam ott például nincsen külön épület, hanem a városi művelődési központ féleségében vannak az órák, bár kicsit több annál. Nagy épület, több szintes, modern, külön recepció, büfé, előadó terem, és sok-sok kiadó iroda/tanterem/helység.

Bár a számítógépek használata az mindig is bajos volt. Valahonnan bérelve voltak a laptopok, és óra után azonnal pakoltuk össze őket és vittük vissza az irodába ahonnan intézték a visszajuttatást.


Viszont ahogy én észrevettem, elég korrupt a rendszer. (Mondjuk ebben az országban lehet nem meglepő.)

Havonta kéne a diákoknak jegyeket kapniuk, ami nem történt meg. Pont az irodában ültem, miközben a szaktanár olvasta fel a naplóból a neveket, a fejes meg mondta, hogy "őt beiratkozás óta nem láttam úgyhogy írj be neki három kettest. Ő jó fejnek tűnik, mehetnek a 4-esek bár nem sokat jár".

Illetve a tanárral le van zsírozva, hogy érettségikor melyik tétel a tied, és a táblára írják a megoldásokat is írásbelin, hogy minimum a kettes meglegyen. A vizsgabizottság (vagy felügyelő?) is csak 5 perce ugrik be, hogy minden rendben van-e, majd megy tovább.


Szóval ha egyetem továbbtanulásra kell az érettségi, jól válogasd meg hova mész tanulni, hogy kicsit több alappal rendelkezz.

Egyébként meg biztos vagyok benne, hogy egy 19 éves ismerősöm is nappalin jár érettségire, miután 4 éves szakmát szerzett. Próbáld meg, hátha.

2019. febr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az előző egyetlen szavával sem értek egyet! Nem tudom hol tanított ő esti gimnáziumban, de a leírása olyan, mintha életében nem látott volna még esti képzést vagy ha igen, akkor az valami putritelepen lehetett, hogy ennyire negatív kép maradt meg belőle.


Kérdező: Én estin tettem le az érettségit, így tudom mit beszélek. A képzés úgy néz ki, hogy általában egy iskolától bérlik a termet (vagy maga az iskola szervez esti képzést) és oda kell bejárni hetente 2-szer az órákra.

Az igaz, hogy az ott leadott anyag butított, mert heti 2 órában nem lehet mindent leadni, de egy középfokú érettségihez bőven elég az a tudás, amit leadnak.

Tankönyvet mi nem használtunk, nem is kellett, mert teljesen érthetően adták le az anyagot, nem volt túlmagyarázva, ahogyan az nappalin szokás. Ha mégis ragaszkodsz a tankönyvhöz, akkor azt neked kell beszerezned (elmész könyvtárba vagy megveszed).

Ha biológiából, kémiából vagy egyéb egzotikus tárgyból szeretnéd a választható érettségit letenni, akkor arra magadnak kell felkészülnöd, mert csak 1 évben vannak ezek a tárgyak (attól függ hányadikba iratkozol be, lehet, hogy neked nem is lesz).

Nagyjából ezek a hátrányok.


Ha engem kérdezel, akkor én sokkal jobban szerettem estire járni, mert a tanárok is értelmesebben álltak hozzá az emberhez és nem kellett stresszelni az iszonyat mennyiségű házik miatt sem, plusz volt idő értelmesen tanulni is, mert csak heti 2-szer kellett ugye bejárni, a többi nap az gyakorlatilag szabad volt (már aki nem dolgozott). Az ott tanító tanárok is emberileg topon voltak, többükkel máig jóban vagyok. Ha teheted, akkor olyan helyet válassz, ahol a tanárok külsősek, tehát napközben különböző helyeken tanítanak, mert ha belegondolsz, akkor ilyen extra melót csak az vállal be, aki tényleg szeret tanítani, szóval jó eséllyel kiszűrheted így a kényszerből tanítókat.


Különben estire is járnak hozzád hasonló korúak, mert pl. ők is "családi okokból" otthagyták az iskolát vagy csak szakmát tanultak és most szeretnének egy érettségit is letenni. Nincs ebben semmi kivetnivaló... Nálunk úgy istenigazán "felnőtt" nem is igazán volt, mind 30 alattiak voltunk.

2019. febr. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
#2 Érthető, hogy mindenki dicséri aki ott végzett:) Kicsit sem elfogult.
2019. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Én csak kívülről látom, mert az iskolánkban van esti képzés.

Amelyik napon van tanítás, azon a napon elég hosszú ideig bent vannak, és az órák közötti szünet(ek?)ben azért van lehetőség ismerkedni, beszélgetni. Aztán vagy lesz belőle szorosabb barátság, vagy nem, gondolom.

Az egész iskolát nem használhatják (se a könyvtárat, se a számítógépes termeket, se a tornatermet, se az ebédlőt, stb.), csak azokat a termeket, amelyeket kibérel az nappali iskola fenntartójától az esti iskola.

Az életkoruk olyan 17-től felfelé bármi lehet elvileg. Gyakorlatilag kb. 30-40 közé tippelném a legidősebbeket.

A tanáraik a mi iskolánkban a nappalis tanárok közül kerülnek ki mind.

2019. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
#3 Nem mintha a te válaszod elfogulatlan lett volna. Számomra megdöbbentő olvasni, hogy egy tanár mennyire negatívan látja az esti képzést, ami nem akar többet nyújtani, mint egy középszintű érettségi. Nálunk érdekes módon a tanárok pozitívan álltak a képzéshez, sőt jobban szerettek nálunk oktatni, mint nappalin, ezt ők maguk mondták el. Nappalin érthetőbb, hogy nagyobb az elvárás, hiszen egy gimnázium egyetemi tanulmányokra készít fel, de ezt tanárként neked is tudnod kéne. Ezek után azon pampogni, hogy az esti képzés gyengéknek való csak, mert nem adnak le mindent részletekbe menően... A korrupciós ügy is érdekes, amit leírsz, mert nálunk ilyen sem volt, érdekes módon.
2019. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

#5 Jah, mert eltudom képzelni, hogy téged mint (nappalin érettségit elvégezni nem tudó személy) behívnak a tanáriba és neked elfecsegik a korrupciós dolgokat. Nyilván. Egyébként a tanárok között nyílt titok volt az egész és mindenki tövig benne van.


Mint mondtam, érthető amit írsz. Ha én egy gyenge egyetemre járok például, azzal nyugtatom magam, hogy az oktatás amúgy nem is olyan rossz. Szóval ha ez megnyugtat, igazad van. Az esti sulis érettségid többet ér mint egy nappalis, sőt, estire csak túlfejlett személyek szoktak jelentkezni, mert nem akarják megszégyeníteni a nappalis társaikat. Hogyne.


Csak hogy pár példát említsek. Az egyik, egyébként értelmesnek tűnő lány akit ismertem is, azért ment estire, mert nem szeretett heti 5x iskolába járni, mert nem jutott elég idő a késő esti füvezésekre, és a lány egy idegroncs mert a pasija veri, de ő annál jobban szereti minél többet kap. A másik példa. Van egy 18 körüli srác, aki megbolondul az esőtől, szóval amikor esős idő van, nem jöhet iskolába. Az anyukája jött be és adta ezt nekünk tudtunkra. A másik srác például kioktat minden tanárt, még az igazgatót is, aki csak ráhagyja. Körbe-körbe megy a teremben tanítás alatt, és mindenkit zaklat, valamint kamion figurákkal csajozik. A másik középkorú hölgyemény pedig megszállottan meséli (óra közben) az élete rejtelmeit forgó szemekkel, mert körülötte kell forogjon a világ. Hirtelen azt hittem értelmileg visszamaradottakkal kell foglalkozni, mint egy sárgaház.

A többiek meg általában azért vannak ott, mert anyu azt mondta kell a papír vagy elmegy dolgozni, a többiekkel (30 felettiekkel) nincs nagy baj, ahogy leszűrtem azért jöttek, mert megunták a 10 évnyi gyári munkát és akarnak valami új szakmát amihez nem árt az érettségi is elhelyezkedéskor. Ők most jöttek rá, hogy mit halasztottak el fiatalkorukban, amivel nincs gond, mert jobb később mint soha.


Nem azt mondom, hogy kisegítő iskola vagy hogy korrupt az egész, de ahol én voltam ott konkrétan ez folyik és még nem is írtam le mindent. (Támogatások felvétele új kurzusokra, amit nem tartanak meg mert nincs a létszám ezért az utcáról hivják be az embereket, akiket a padokba ültetve lefotóznak ugy hogy mindig más pólót adnak rájuk stb stb).


Attól még kár tagadni, hogy azok járnak estire, akik nem tudták/akarták elvégezni az érettségit nappalin, vagy mert későn jöttek rá, hogy nekik erre szükségük van. Voltak ott normális diákok is, de az ugribugrik nyilván jobban kitűnnek, márcsak azért is mert zavarják az óra menetét. Ezáltal a többieket is.


Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy aki tudja az érettségizzen nappalin főleg ha egyetem a cél, vagy ha arra már nappalira nincs lehetőség, akkor nagyon jól válogassa meg hova megy, nehogy kifogjon egy olyat ahol volt szerencsém helyettesíteni.


Egyébként nem vagyok tanár, csak épp ismertem mindenkit az esti gimin (tanárokat/igazgatót), nekem pedig abból van egyetemi végzettségem amilyen tárgyra pont kellett a helyettesítés 5-6 alkalomra, plusz volt egy vizsga is amit én állítottam össze nekik.

Viszont nem Magyarországon tanultam, ezért gondoltam nálatok így működik a helyzet az estiken, nem foglalkoztam vele, de a mai napig így működik.

A tanároktól sem szép, hogy ezeknek a dolgoknak szemet hunynak, de mit tudnának tenni. A nappalin kevés a fizetés, itt meg jó nekik az a kis kiegészítés.

2019. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

#6 Valamit még lehagytam, amit érdemes megemlíteni, főleg ha valaki pont kifogna egy ilyen esti gimit.

A tanárok ülnek körben az irodában, adogassák egymásnak a kitöltetlen papírokat, majd a diákok nevében kitöltik és alá is írják. Hogy milyen papírokra hamisították a diákok aláírását, arról fogalmam sincs, de lehet jobb a lelkemnek ha nem is tudom...

Mindezt egy pár nap alatt megtudni. Ki tudja még hány dolog van ott amiről nem akarják, hogy tudjon bárki is.

2019. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!