Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik még ez a mentesség a...

Létezik még ez a mentesség a diplomához a nyelvvizsga alól?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam ezt:


[link]


Létezik ez még? Mennyire könnyű/nehéz megkapni a mentességet? Vagy "csak" ismeretség, és pénz kérdése?



2019. febr. 10. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ez tényleg létezik-e, de a munkavállalásnál elég sok előnyt jelent egy nyelvvizsga. És egyáltalán nem biztos, hogy az orvosokat le tudod fizetni vagy be tudod adni nekik, hogy van valamilyen “fogyatékosságod”. Felesleges is olyan betegséget magadra húzni papíron, ami neked nincs is, lehet később emiatt nem vesznek fel valahova. Bár a te szíved joga.
2019. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Stabil munkahelyem van elég régóta, a munkakörömhöz nem kell nyelvvizsga. Csak a diplomához.
2019. febr. 10. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz letenni egy középfokú nyelvvizsgát akkor az egyetem nem neked való, sajnos nem sok jó vár rád az életben ennyi ésszel.
2019. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3: kösz, hogy ismeretlenül ítélkezel. Ez csak amolyan utolsó utáni terv lenne. Én oroszt tanultam nyolc évig. Nagyon-nagyon régen (30 éve). Meg ugyanakkor másfél év angol. 24 éve letettem egy alapfokú német nyelvvizsgát féléves intenzív tanfolyam után, de se ezt, se az oroszt nem használtam azóta.

Az egyetem köszönöm jól megy, de reál beállítottságú vagyok. Elkezdtem újra az angolt, de munka és egyetem mellett nem úgy haladok, mint szeretném...

És van nő másfél éven a nyelvvizsgára.

Ha az angollal nem jutok annyira előre, akkor feleleveníteni az oroszt (az komoly szinten ment annak idején), de szeretném felmérni a terepet a lehetőségekről.

2019. febr. 19. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, azok alapján amit leírtál, az oroszt elevenítsed fel (egy tanárral), hamarabb meglenne, mint egy új nyelv. Vagy ha az angol középfok körül ment, az is jó lehet.
2019. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos az angol még nagyon kezdő szint. Az orosz volt valamivel középszint felett.
2019. febr. 19. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor én gondolkozás nélkül az oroszt választanám. Ahogy újra tanulod, gyakorlod, elő fog jönni a régi tudás.
2019. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!