Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 évesen tanárszakot kezdeni...

24 évesen tanárszakot kezdeni nem késő?

Figyelt kérdés

Sajnos érettségi után nem tudtam mit akarok, így elkezdtem dolgozni, és most jött elő a továbbtanulás igénye.


Csak félek, mert közel 30 évesen végeznék (ha nem csúszok persze). Nem leszek hátrányban a korom miatt?


Köszi az értelmes válaszokat.



2019. febr. 10. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs késő, bátran vágj bele. Ez nem kor kérdése. Még nagyon fiatal vagy és ezek szerint megvan a cél. Még mindig jobb mintha 18 évesen rossz szakot választottál volna és csak vergődnél. Nálad most jött el a nagy elhatározás. Erre mondják, hogy jobb későn mint soha.

Nem leszel hátrányban ettől ne félj.

Hajrá, sok sikert!

2019. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Hajrá. Ha az életkörülmények adottak vagy kapsz támogatást, vágj bele.

Személy szerint én úgy gondolom, tanárnak nem jó fiatalon lenni, mert nincs tekintélye. Gimiben volt egy kb. te korodbeli tanárom, de senki sem tisztelte, pedig már tanított máshol is azelőtt, szóval nem feltétlen szakmailag volt vele baj. Így utólag sajnálom, nem lehett könnyű megfelelnie egy rakat, nála csak ~10 évvel fiatalabb gimisnek. Téged legalább ilyen veszély nem fenyeget. :)

2019. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is pedagógus pályára készülök és most leszek 23 éves. :) Úgy vagyok vele, tudom mit akarok, szemben akiket 18 évesen felvesznek és a képzés felénél jönnek rá, hogy váltani akarnak. Szerintem nem hátrány egyáltalán.
2019. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, jelentkeztél? Szerintem tökéletes kor 24 évesen elkezdeni és 30 évesen (már több élettapasztalattal) befejezni.
2019. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyien szurkolhattak neki..

Vajon azóta elkzedte?

Én csak bátorítani tudok mindenkit, ahogy fentebb is írták, jobb később, mint soha, nem kor függvénye.

2022. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is előnyös az élettapasztalat meg a kor, mert az valamilyen szinten tekintély és ha valaki 23-24 éves korára befejezi a tanárszakot, neki szerintem nehézséget jelent beilleszkedni tanárként. Legalábbis én így láttam, amikor én voltam diák.
2022. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!