Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme történelem alapsza...

Van értelme történelem alapszakra mennem, ha nem akarok történész lenni? Ér valamit így a diploma?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2019. febr. 12. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Lényegében hasznavehetetlen egy töri alapszak. Mondjuk a mesterszak is.
2019. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Annyit érhetsz el vele, hogyha elvégzed a Történelmet utána jelentkezhetsz vele jogi egyetemre. Alapból nincs értelme történelmet tanulni, mert nem lehet vele semmit kezdeni. Tanárnak mehetsz, de akkor már osztatlan tanárira érdemes, mert így plussz képzés fog kellenni. Részégetre is mehetsz, de akkor minek végeztél történelem alapszakot, ha van régészeti alapszak is? Stb.stb.


Ez a szak csak arra jó, hogy magadnak megtanuld. Valakik szeretnek tanulni, nem azért, mert dolgozni akarnak benne, hanem hogy a tudásuk meglegyen és érdeklik őket.

2019. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én történelem tanár vagyok.Ha a történelem érdekel,inkább a történelem tanárit javasolom,mert azzal valószínűleg lesz munkád,és mellette azt tanítod,ami már alapból érdekelt téged.Emellett írtad,hogy nem történész szeretnél lenni (tehát elsősorban nem kutató). Így ebből következőleg szerintem a tanárképzés a kézenfekvő.
2019. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%

A történelem alapszakról őszintén, ha nagyon fáj is:

Nem akarom leminősíteni az oktatókat az országban. Hasznavehetetlen ismereteket követelnek: fogalmak, latin nyelv, könyvtárban irodalmazás. Tanulsz az Ördög múltba látó képességéről, legendákról, Odüsszeusz vándorlásairól, házid lesz: tervezz magadról címert. Az egyetlen probléma, hogy bármely típusú és eredményű történelem szakos/történész diploma nem jó a munkaerő-piacon semmire már 20 éve. Minden második pedagógus történelem szakos, 81 éves korukig körömmel ragaszkodnak állásukhoz. Itt minden út nem Rómába, hanem a munkaügyi központba vezet. Én 20 éve végeztem mindhárom töris szakirányon az ELTÉ-n. Rá négy évre az igazgató barátom protezsált be kisegítő dolgozónak (sic), melyben 14 éve "boldogulok". Előremeneteli lehetőség nincsen. Most pénzügyi/számviteli ügyintézőnek tanulok. De lehet, hogy utána fizikai szakmunkásnak is fogok, arra talán nagyobb a kereslet. A geográfusok a nagybani piacon répát válogatnak, tehát nagyban répáznak. A harmadik semmire se jó diploma a politológus.

2021. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dr Sauron ***** válasza:
Nagyon szomorú,de így van. :(
2022. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!