Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nincs elég pontom fősulira/egy...

Nincs elég pontom fősulira/egyetemre de ha megcsinálnam az angol nyelvizsgát már lenne 295 pontom ami talán elég lehetséges úgy felvételizni hogy nincs jelenleg nyelvizsgám de idöközbe megcsinálnám?

Figyelt kérdés
Tehát halasztanék egy évet közbe dolgoznék vagy csinálnék még egy okj-t meg ugye a nyelvizsga vagy ti mit tanácsoltok, ez a pont is eleg keves ?

2019. febr. 12. 20:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
19%
én 20 éve éretségiztem és ugyan deriválás/integrálás tényleg nem, határértékszámítás volt az érettségiben. Igaz, akkor éppen központi érettségi-felvételit írtam. Nem tudom, mennyire vetekedne annak nehézségével ma egy emelt matek.
2019. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%

"Utolsó: Azért ne essünk túlzásba. 30 éve érettségiztem, és nem volt sem deriválás, sem integrálszámítás."


Ha nem tűnt volna fel, 40 évre visszamenő dologról esett szó, nem pedig 30-ról... A 70-es évek első felében követelmény volt a deriválás, integrálás, szélsőértékszámítás, ezt egészen biztosan tudom. A 80-as évektől lett változás, akkoriban adták ki az új érettségi összefoglaló feladatgyűjteményeket (külön gimnáziumoknak és külön szakközépiskolásoknak), szóval te akkor abból érettségizhettél.


És akkoriban valóban volt rendes felvételi, nem úgy mint most. De valószinüleg aki csak annyit tud produkálni mint a kérdező, az ilyeneket be sem hívták volna. Nagy égés is lenne valószinüleg neki, ha táblánál kéne szóban felvételiznie.


Ami meg a mai oktatást illeti: Romániában a mai napig érettségin követelmény az integrálás, deriválás, sőt még mátrixszámítás, determináns számítás is van, és ott 40%-tól van kettes.

A kérdező valószinüleg a Romániai érettségi rendszerben messze megbukna, nem is értem miért pampog itt a nulla tudásával...

2019. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Javaslom a kérdezőnek, szálljon magába, és a tudatlansága miatt ne zaklasson privátban válaszolókat, mert törölni fogjuk az oldalról.
2019. febr. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!