Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon fontos?! (Kisképző)

Nagyon fontos?! (Kisképző)

Figyelt kérdés
A Képzőművészeti egyetemre szeretnék tovább tanulni, jelenleg 10-es vagyok egy gimnáziumban. Járok külön rajzra, de csak heti egyszer, hamarosan lehet 2szer, de fontolgatom hogy át kéne mennem a Kisképzőbe jövő évtől, mert ott mégiscsak heti 6-7 rajz van. Nagyon durva lenne 2 évet csak így “eldobni”? Valamint feltétlenül 9.-től kéne kezdenem, vagy lehet becsatlakoztatnának mondjuk a 10. vagy 11. évfolyamra? Tényleg az MKE vagy a MOME az álmom és nagyon félek, hogy ebből a suliból soha nem fog sikerülni...

2019. febr. 13. 17:15
 1/6 MayaAnya ***** válasza:
Szia! Lányom most 10-s a kiskepzoben, év elején másik sulibol jött egy tanuló hozzájuk, igaz másik rajz suliból jött. Felvetelizni kell, lehetőség elvileg van rá.
2019. febr. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2019. febr. 14. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Most kellett volna felvételizned! Így már 3 évvel leszel lemaradva, nemcsak rajzból, hanem szakmából is. Szerinted?

A MOME pedig nem látja szívesen a Kisképzősöket... inkább próbáld képezni magad magánúton, érettségi (vagy ilyen irányú OKJ) után megpróbálhatod valamelyik egyetemet

2019. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 te te te ***** válasza:
Hat alltalaban 10. Koeul szoktak atjonni, mert sok dologbgil lemaradsz szakbol. Meg hat ha csak egyetem miatt akarod, es csk a rajz a lenyeg, akkor inkabb jarj elokeszitore
2019. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem igazan ertem utolso, hogy ‘csak egyetem miatt’. Marmint az eleg nagy dolog nem? De egyebkent koszonom a valaszokat :)
2019. febr. 19. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Február 18-ig lehetett beadni a jelentkezést, úgyhogy igaza van annak, aki azt írja, hogy idén már lemaradtál arról, hogy a 11.-re átjelentkezz. 12-ben pedig már nincs értelme, de szerintem át se vennének (szerintem 11-re se vettek volna át, mert a szakmai tárgyakat már nem tudnád behozni). Felesleges is lenne. Járj továbbra is a gimi mellett egy jó rajztanárhoz, rajzolj sokat, és érettségi után próbáld meg a Képzőművészeti Egyetemet. Ha nem sikerül elsőre, jelentkezz a Kisképző 2 éves grafika OKJ tanfolyamára, és akkor nem maradtál le semmiről, megkapod ugyanazt a szakmai képzést, mintha oda jártál volna nappalira.

Közben pedig ostromold tovább a Képző Egyetemet. Egy barátomat harmadik próbálkozásra vették fel oda (nem járt a a Kisképzőre). Kitartónak kell lenni, céltudatosnak, és sikerül!

2019. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!