Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem politológia, jogi karairól vélemények?

Figyelt kérdés
Jelenlegi hallgatók véleményét várom, elsősorban a tanárokról, órarendről, órákról, közösségről stb.
2010. júl. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A poli és a jog két különböző karon van, szóval csak a ják-ról tudok nyilatkozni.

Sok a lényegtelen tárgy, és vizsgáztató, akik elég keményen keresztbe tudnak tenni.

Katolikus egyetem révén sok a vallási tárgy, aminek semmi értelme sincs, de vizsgázni kell belőle. Ehelyett lehetne több és jobb fakultatív tárgy, amit az ember később jobban tudna hasznosítani, de nincs...

Az államvizsgán szívatnak, sokaknak szinte negyedjére sem lett meg a polgári jog,majd átmentek szegedre és elsőre sikerült...

Baromira kell hajtanod, tavaly pl. 40en kaptak diplomát, kb. 300 indulóból...

Amúgy a társaság sznob, nincs közösségi élet, a tanárok pofára osztályoznak (az eleve hátránnyal indul, akinek dolgozni KELL, nem csak lébecol x évig). A sok kis biz-basz tantárgy és vizsga miatt nem marad kapacitás a lényegi tantárgyakra. A kredit rendszer meg zülleszti ezt az egészet… akit benyomnak, eltartanak, az 8–10 évig „egyetemistás­kodhat“.


A hatalmas nagy telítettség miatt pedig munkát ne remélj, mégha baromi jól is végzed el az egyetemet, 50 nyelvvizsgával, szakvizsgákkal...

2010. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs sok katolkikus tárgy, ami meg van azt nagyon könnyen lehet teljesíteni.

Nehéznek nehéz, de aki ezt nem tudja előre az jobb ha nem is jelentkezik jogra. Itt mindent szóról szóra kell tudni. Az hogy a tanárok szigorúak, egyáltalán nem baj, itt tényleg tanulni kell, és tapasztalatom szerint általában azok mondják hogy milyen szemét egy tanár, akik nem készülnek fel rendesen, és csodálkoznak hogy nem kapják meg a jobb jegyet...

És azért az is hozzá tartozik, hogy vannak jó fej tanárok itt is.

Választható tárgyak között meg igenis vannak érdekesek. Amúgy ajánlom a felvi.hu oldalon a fórumok között van egy elég jó topic, a "hallgató vagyok" alatt van pázmányos is, elég sok mindenről szó van ott is.

2010. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és én is dolgozom mellette, nem "lébecolok"...
2010. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem a többi egyetemi tanrendet, 1000x értelmesebb tárgyakat láttam, mint a pázmányon...
2010. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan azért ér sokat a pázmányos diploma mert nem megy át minden ember polgáron. Az pedig szerintem szegedet minősíti hogy ami a pázmányon nincs kettes, az szegeden négyes-ötös. Az "egyetemistáskodás" dologgal viszont egyet kell hogy értsek, bár gyakorlati jelentősége nincs, mert rite diplomával vagy anélkül nem fognak sokra menni jogi pályán.


A katolikus tárgyakból mi a sok? 3 félév kánonjog, 1 félév katolikus hit alapjai, és azt senki ne mondja hogy ezek voltak élete legnehezebb vizsgái.


Vizsgán szemét a tanár, mert pont azt kérdezi amit nem tud az ember, mindenki járt már egyetemi folyosón, mindenhol azt buktatják aki mindent tudott :)

2010. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Többet ér...

Mindenki ugyanolyan szar esélyekkel indul az álláskeresésnek...

Tök mind1, van eltés, pázmányos jogot végzett ismerősöm, akik szintén munkanélküliek. Önhibájukból igen, mert azt remélték, hogy majd velük kivételeznek a munkáltatók...

2010. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a politológiáról várom még a komikat.
2010. júl. 1. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!