Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem, ITK-mérnök infó szak milyen?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, és informatika vonalon szeretnék továbbtanulni. Sok lehetőségen gondolkodtam, az ELTE prog-infó szakát túl matek orientáltnak vélem, a BGF és a Corvinus gazd.infó része nem fogott meg, a mérnök infó viszont tettszik.


Tudom hogy a BME a csúcs ilyen szempontból, de nem lett túl szimpatikus nekem még a nyílt napon sem.


Végül úgy döntöttem marad az Óbudai egyetem (BMF) mérnök infója, de akkor találtam rá a Pázmány Péterre, és nagyon megfogott. Szimpatikus a felfogásuk, tetszenek a felvehető órák, egyszerűen megfogott, és a bejutás sem olyan lehetetlen mint a BME-re.


Ismeri valaki, jár valaki oda, tudtok valami véleményt írni? Milyen a színvonal, mennyire korrektek a tanárok, normális a hangulat? Illetve elhelyezkedés szempontjából ér annyit mint egy ELTE, ÓE, vagy akár BME?


2011. jan. 3. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen a tudásod nézik, és nem azt, hol diplomáztál. Egy-két kivétel van, ahol nem kimondottan a BME és ELTE a beugró, de ezeken a helyeken az elvárás is nagyon magas. Régebben a BMF nem volt olyan vészes. ELTE felejtős, rengeteg matek, nagyon kevés infó. BME régebben jó volt, akkor is nehéz volt bekerülni, gondolom most is. Különben meg az egyetem csak egy jó alapot fog adni (főleg matematikait, gondolkodásbelit), de a szakmai életre gyakorlatban egyik helyen sem fognak komolyan felkészítni, így akárhova is mész, az önszorgalmon, és ebből adódóan a tényleges tudásodon fog minden múlni miután lediplomáztál.
2011. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!