Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mégis hogy képesek ennyit...

Mégis hogy képesek ennyit tanulni az orvosin/fogorvosin?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogorvos lenni, nagyon tetszik maga a szakma és érdekel is. De mindig eszembe jut, hogy fizikailag hogyan lehetséges annyit tanulni. Ha belegondolok, hogy valaki csak harmadjára, negyedjére jut be az egyetemre és elvégzi, ők hogyan tudták azt az istentelen mennyiségű anyagot megtanulni azután, hogy előtte egy érettségivel maszatoltak.

Nem bántásképpen, én magam is újra fogom írni a kémia emeltemet, a biológia jól sikerült. Tudom, hogy sokan többedjére jutnak be, én is egy szeretnék közülük lenni.

Szóval nem tudom magamat vagy bárkit elképzelni ebben a szituációban. Hogyan képes erre az agyunk? Olvasgatok néha sotepedia jegyzeteket és az agyam kifolyik, a rövidített változatok van,hogy 250 oldalasak. Rengeteg latin szó oldalak százain át, mennyi idő egyáltalán egy oldalt megtanulni? Mire a végére értek hogyan marad meg az eleje?

Elnézést, ha értelmetlennek tűnik a kérdésem, csak egyszerűen ezen agyalok nagyjából 2 hónapja. Nagyon szeretnék belevágni, nem vagyok buta (kiemelkedően okos sem), erős gimibe jártam, érdekel is, jelentkezem is. Aki pl. másodjára nyert felvételt, hogyan boldogult az első pár húzós évben?

Nagyon örülnék, ha fokosok mesélnének, hogy ők hogyan élik ezt meg, én magam Pécsre szeretnék menni, ha arról tudtok mesélni az még jobb lenne.

Köszönöm mindenki válaszát előre is!



2019. febr. 14. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eleje nyilván nehéz, de magyarul vannak írva a tankönyvek. Ezen kívül az anyag nagyon szépen egymásra épül, egyre jobban és mélyebben ásod bele magad a dolgokba, de az alapok már meg lesznek hozzá, és ha valamit egyszer megértettél, onnan nem nehéz már emlékezni rá. És talán emiatt valamilyen szempontból könnyebb is, mint valamilyen asszisztensi képzés. Van félév alatt nekik patologia meg farmak, egyszerre, úgy, hogy alap tudás jóformán semmilyen nincs hozzá. Azt csak magolva lehet megtanulni, úgy meg semmi értelme az egésznek. Ezzel szemben egy orvosi karon már 2-3 éven át tanultad előtte a sejtszintű folyamatokat

Ugyan orvosiról tudom mondani, nem fogászról, de negyed ötöd éven sok új dolgot már nem tanítanak, én már sajnálom is, hogy nem csináltam meg mellette egy bsc-t levelezőn.

2019. febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem orvosira járok, hanem állatorvosira, de ebből a szempontból szerintem hasonló a dolog. Az első évben nálunk még halál unalmas tárgyak vannak. Kémia, biológia, növénytan, infó, biomatek, biofizika. Na ezeket én úgy ahogy van hanyagoltam. Helyette inkább az anatómiára és a szövettanra koncentráltam. Másodévtől már van élettan, biokémia is. Én be szoktam járni az előadásokra, mert hiába van jó jegyzet, otthon úgysem olvasom el. Hétvégente és hétköznap este szoktam készülni a gyakorlatokra. A folyamatos ZH-k bár megterhelőek, de rákényszerít a tanulásra, nem lehet ellazázni a szorgalmi időszakot mert akkor a vizsgáig sem jutsz el.

Vizsgaidőszakban megy a reggel 8tól este 11ig való tanulás heteken át. De ez sem úgy megy, hogy első nap egyből leülök és tolom esig. Fokozatosan szoktam elkezdeni. Első nap 2x2 óra, utána 2x3, 2x4, stb. Bele lehet szokni. Sőt vizsgák után általában nem tudok mit kezdeni magammal. Az fontos, hogy ne másokhoz mérd magad. Én pl az ünnepek alatt nem szoktam tanulni, most is kihagytam 2 hetet. Cserébe február elsején végeztem és folyamatosan láttam, hogy a csoporttársak teszik fel instastoryba, hogy végeztek. De ezen nem szabad felakadni.

2019. febr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hozzászokva :) Még. Nekem is az volt az egyik nagy tanulsága az egyetem első éveinek, hogy bámulatos, mekkora információhalmazt vagyunk képesek elraktározni és adott helyzetben aktívan előhozni, felhasználni. Én is belenéztem anatómia jegyzetekbe, miután felvettek (de mielőtt még elkezdődött volna az egyetem), és teljesen kétségbeestem, hogy én ezeket hogy fogom megjegyezni. Aztán elengedtem, nem görcsöltem rá.

Ahogy kezdődött az elsőév, jöttek a gyakorlatok, az elvárások és számonkérések, természetes volt, hogy ezeket a dolgokat meg kell tanulni. Elvárták, tehát nyilván lehetséges - kb. ez az a hozzáállás, ami miatt megtanulod ezt a rengeteg dolgot. Mások is megtették rajtad kívül, neked is fog.

Kár ezen agyalni előre, koncentrálj az érettségi anyagára, vegyenek fel, a többit majd hozza az élet.


Egy hatodéves ÁOK-s

2019. febr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*neked is menni fog - jav.
2019. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Részben megnyugodtam, mégiscsak jobb olyanoktól hallani akik évek óta ebben élnek.

Mennyire lehetséges akár szorgalmi, akár vizsgaidőszakban például egy nap tanulás nélkül? Mert én egyébként hajlamos vagyok sokat bambulni, bogarászni a tollat tanulás helyett, annak sok értelme nincs, azt már tudom magamról, hogy vannak napok, amikor max egy óra tanulás megy, még ha pl. nyakamon is van a kémia emelt... Lelki fáradtság inkább, ez nem tudom mekkora luxus egy orvosis vizsgaidőszak közepén.

2019. febr. 14. 08:20
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

#3 vagyok. Ezek viszont változtatnod kell. Ha valaminek nincs értelme az az energia ilyen jellegű pazarlása.

Vagy leülsz és tanulsz, vagy csinálsz valami mást (pl. kikapcsolódsz), de ez az "ülök a könyv fölött egész nap és nem csinálok semmit, de legalább kiégek, mert non-stop tanulás jelszóval életem sincs" az egyenes ág a bukáshoz és passziváláshpz. Hogy klasszikust idézzek, tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld ;)

Amúgy én sosem tanultam napról-napra. Nyilván az első 2 évben sokat kell majd, de én inkább az a típus vagyok, aki számonkérésre stressz hatás alatt tud nagyon hajtani, másként én is csak bambultam volna a könyvtárat egész nap.

Így is jó átlagaim voltak, szóval így is lehet

2019. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!