Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néderlandisztika BA mellé...

Néderlandisztika BA mellé milyen minort kellene felvennem?

Figyelt kérdés

Egyetemi nyiltnapon azt mondták, hogy holland nyelvi tudással is már el lehet helyezkedni, mint fordító vagy tolmács.

Apám internetes álláskeresései is ezt támasztották alá.

Viszont én arra gondoltam, hogy valami ütőset tanulni mondjuk specializáció helyett valamit minorban.

Csak az a baj, hogy kizárólag a BTK szakja közül válaszhatok..


Nyelvszakokon kívül csupán ezeket találtam(Budapesti):

- kommunikáció

- magyar

- néprajz

- szabad bölcsészet

- régészet


Ezek küzöl szerintem a kommunikáció lehet ütős mondjuk az én választott szakommal(néderlandisztika alias holland nyelvtudással), bár őszintén nem tudom. Mit csinál az, aki elvégzi ezt a kommunikációs szakot? Jól lehet vele keresni? Mert azt látom, hogy legalább 70 elmaradok az államitól, de hogy azzal jól is lehetne keresni?


Egyelőre arra gondoltam, hogy:


1. Néderlandisztika BA + kommunikáció minor

2. Néderlandisztika BA + szlavisztika(orosz) minor


Melyik lenne a jobb, ha a fizetést és kilátásokat vesszük figyelembe?


Esetleg valaki tudna ajánlani valamit Néderlandisztika BA mellé minornak, amivel ütős lehetnék a piacon?


Előre köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 18. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Oroszra csak elozetes nyelvtudassal mehetsz ugyanugy ahogy a neplatin nyelvekre is csak elozetes nyelvtudassal vesznek fel ha minoros akarsz lenni, de a tori minort is felveheted ha akarod.
2019. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a kommunikátor minort választanám. Azzal könnyebben tudsz más mesterre menni ( nem csak mondjuk nyelv és irodalom mesterre ), de ez attól is függ, hogy milyen irányba akarsz menni? Ha alkalmazott tudás kell, hát, akkor inkább a kommunikáció, mert mesterre mehetsz utána társadalomtudomány irányba, mert meglesz a kredited hozzá.

Ha tudományos, összehasonlító nyelvész stb., akkor az orosz jó választás. De szerintem ha az utóbbi lenne, akkor nem kérdezted volna meg.

2019. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mesterszakon egyedül egy levelezős fordító és tolmácson gondolkoztam, amit vagy Egerben vagy Veszprémben csinálnék. Alapszakot pedig szeptembertől ELTE-n.


Nos igen, annyira nem vagyok lenyűgözve a tudományos élettől. Persze értékelem, de enfem annyira nem érdekel a nyelvészet vagy a már komolyabb irodalom, ami mesterszakon lenne.


Ezért gondoltam, hogy vagy egy másik nyelvszak(ami vagy orosz vagy valami újlatin nyelv) és/vagy kommunikáció, ami talán(?) előny lenne nagyobb cégeknél, multiknál.

2019. febr. 18. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!