Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néderlandisztikások, lehet...

Néderlandisztikások, lehet pár kérdésem felétek?

Figyelt kérdés

Szóval néderlandisztikára szeretnék jelentkezni. Az ELTE és a Károli képzésére gondoltom, helyilek ez esik a legközelebb.

Bár inkább a Károlin, mert ott ha jól hallottam családiasabb a légkör.

Nade:

1. Hetente hány órát kell bejárni órákra?(1.-2.-3. évesként)

Olyat is hallottam, hogy valaki nem járt be az órákra, csak a szemináriumokra. Pontosan ezt sem tudom, hogy mit jelent.

2. Mennyi diákmunkát tudtok a szak mellett vállalni



2019. jan. 8. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Károlis néderes vagyok, szerintem érdemes kinézned Educatiora, és ott megfelelően tudnak tájékoztatni az ilyen jellegű kérdésekkel kapcsolatban, de leírok pár személyes tapasztalatot:

1, Ezt a weboldalról elérhető mintaterv alapján meg tudod nézni, első félévben rengeteg elméleti óra van különböző bevezető tárgyak miatt, ami szorgalmi időszakban enged valamelyest lazítani és dolgozni, de cserében vizsgaidőszakban kb 10 vizsgád is lehet, ami nem kellemes. Második félévtől megnő a szemináriumok száma (de csökken a nyelvgyakorlat óráké kicsit), így jobban meg van kötve az ember keze. Innentől kezdve dominálni fognak a szemináriumok, ami miatt nehezebb diákmunkázni.

2, Nehéz kérdés, mert mint mondtam első félévben könnyebb elszabadulni az előadásokról, de amennyiben ez a nyelvtanulás hátrányára van, érdemes abbahagyni, vagy legalábbis kevesebbet menni, mert aki itt lemarad, annak sokkal nehezebb behozni a lemaradást, sokan ki is esnek ilyenkor, pedig tényleg kicsi szak vagyunk. Érdemes szerintem első félévben hanyagolni a melót, hacsak nincs roppant rugalmas melóhelyed, mert lehetetlen lesz jól teljesíteni mindenhol. Átlagosan nálunk 10-20 óra között dolgoznak egy héten a többiek, de a 20 óra nagyon megterhelő már, márcsak az órarend miatt is (sokszor vagyunk bent estig). Szóval érdemes megvárni,hogy megy a nyelv, és ennek megfelelően munkátvállalni, kisebb a rizikó.

Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan! :)

2019. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

/Volt/Eltés néderlandos vagyok.

Mintatervet szintén találsz az ELTE néderlandisztika karának a honlapján (google)

1. évben a legfontosabb a nyelvgyakorlat volt, ebből heti 4 volt. Ezen kívül volt még heti egy grammatika és heti egy kultúrtöri, ez utóbbi hosszadalmasabb volt (2,5-3 órás). A hollandos tárgyak ebben ki is merültek (ezek mind gyakorlatok voltak). Ezen kívül töltéktárgyak, mint bevezetés a nyelvészetbe, bevezetés az irodalomba, filozófia. Ezek előadások, egyik sem kifejezetten germános, nem is járt ezekre mindenki. A 2. szemeszterben volt egy germános nyelvtörténeti óra (vagy ilyesmi), az előadás volt, germánosoknak.

Szemináriumokra kell csak bejárni, de azt se nagyon nézték annyira. Ha mindennap hiányzol az nyilván feltűnő, de nem volt az, hogy csak 3 hiányzásod lehet. Rendes, jó fej tanárok voltak, programokat szerveztek, szóval itt is elég családias volt a légkör.

Diákmunkát sokat lehet vállalni. A péntek az eleve szabad, a többi napokon jóformán csak egy 1,5 órás nyelvgyakot kell kibírni. A tanulás része... sok szómagolás meg nyelvtan. Év végén nyelvi alapvizsga van. Tapasztalatom szerint amit oktatnak, az nem elegendő ahhoz, hogy ezen az alapvizsgán pl. átjuss, emellett még magadnak kell befektetni energiát hozzá.


Egyébként én a helyedben kétszer is meggondolnám, jó ötlet-e a nyelvszak. Én 1 év után otthagytam. De ha megcsinálod, utána (ha találasz állást) jó fizetésed lesz, a hollandosokat keresik, mert viszonylag még kevesen vannak, viszont én úgy látom, hogy a nyelvtudáshoz önmagában nem kell egy 3 éves képzést végigjárni. El lehet menni nyelvviskolába, ahol pénzért ugyan, de legalább a nyelvet tanítják, nem törit meg nyelvtörténetet. Mellette meg lehet egy normálisabb szakon tanulni. Ha nyelvész akarsz lenni/direkt ezen a vonalon akarsz haladni, nem szóltam semmit. Sokan a nyelvtudásért mennek, csak azért írtam - azért menni hülyeség.

2019. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
az átjutást úgy értettem, hogy 4-es/5-össel. :)
2019. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszke
2019. febr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!