Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol nyelv és kultúra tanára...

Angol nyelv és kultúra tanára szak milyen?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekelne, akik odajárnak, hogy a kulturális órák is angolul vannak-e, szóval minden oktatási óra angol nyelven folyik-e vagy az angol nyelvi órákon kívül magyar nyelvű órák is vannak ezen a szakon?


És középfokú komplex nyelvtudás elég-e ehhez a szakhoz vagy felsőfokon kell már eleve tudni, mert nem érthetők az órák?


Aki már erre a szakra jár, az milyen párosításban hallgatja, melyik szakpárt érdemes felvenni, ha valaki csak angoltanár szeretne lenni és valami könnyebbel akarná párosítani?


És mi a különbség az anglisztika szak és az angol nyelv és kultúra tanára szak között azon kívül, hogy az egyik nem tanári szak?


Az anglisztikáról azt hallottam, hogy csupa angol anyanyelvű jár oda, mert baromi nehéz, de az angol nyelv és kultúra tanára szakhoz is kell a gyakorlatban felsőfokú nyelvtudás, vagy ott el lehet jutni középfokról felsőfokra a diplomáig?? (Mert ugye a felvételihez csak középfokot kérnek, sőt a diploma kiadásának is az a feltétele....)


Vélemény a szakról?


Bármi infó jöhet! (Mintatantervet már nézegettem, de abból nem derül ki az, ami engem érdekel.)


Köszi az értelmes válaszokat!



2019. febr. 18. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztikás vagyok, de vannak közös óráim tanárisokkal és vannak tanáris barátaim, szóval egy-két dolgot talán arról is tudok mondani.


Az anglisztika és az angol tanári szak között van különbség. Az egyik ugye rögtön az, hogy a tanári esetében két szakot választasz és osztatlan képzésben tanulsz. A másik az, hogy a tanárin a szakterületi ismeretek mellett van szakmódszertan, pedagógiai és pszichológiai ismeretek, illetve ugye kötelező szakmai gyakorlat is. Nyilván egyetemtől is függ, hogy ez konkrétan hogyan néz ki, de általában vannak közös órák, amiket a nyelvszakosok és a tanárisok is tanulnak, viszont az anglisztikások mélyebben és részletesebben (pl. nekünk több nyelvészetis, töris, irodalmas óránk van). Valamint a tanárisoknak és a nyelvszakosoknak is le kell tenni az alapvizsgát, ami egy kb. felsőfokú szintű nyelvtudást vár el (bár azért ezzel lehet itt-ott vitatkozni és nem is egységes). Ebből pedig ugye következik, hogy nem csak el lehet jutni a felsőfokra a diplomáig, hanem az első év végére el kell jutni felsőfokra, hogy letedd a nyelvi alapvizsgát. Valamint ezt biztosan mondták már mások is, hogy ez nem nyelvviskola (sem a tanári, sem az anglisztika), amit én is utáltam, hogy mindig ezt mondogatják, de tényleg ez az igazság. Vannak nyelvfejlesztő órák és rengeteget lehet tanulni ezekből és a többi órából is (azért mégis rendszeresen hallod, olvasod, használod a nyelvet és csomó minden rádragad, csomó mindent tanulsz), de alapvetően nem a nyelvtanítás a fő profilja. Nálunk angglisztikán minden angolul van, egy alapozó tárgyat kivéve (filozófia), a tanáriskonak szintén angolul tartják az angolos óráikat, viszont a másik szak tárgyai, illetve a külön tanáris tárgyak már magyarul folynak. Én azt gondolom, hogy egy erős középfokkal is lehet érteni és boldogulni, de nyilván az csak jobb, ha jobban megy. Eleinte szinte biztos, hogy kell majd egy kis idő, amíg megszokod a tanárok nyelvhasználatát, az akcentusukat, a fordulataikat, a hanglejtésüket stb., mert más-más tanárok tanítanak és mind másképpen beszél, más a stílusuk, máshogyan tanítanak. Nekem is kellett egy-két hét mire ehhez hozzászoktam és rendesen tudtam követni, jegyzetelni. Szerintem egyik párosítás sem lehet túl könnyű, ha az ember komolyan veszi, de én a legtöbbet a könyvtár, média, földrajz, tesi, etika szakokról hallottam, hogy ezeket választják "muszájból", de szerintem ez attól is függ, hogy mi az érdeklődésed és mi megy könnyebben.

2019. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló, ment a zöld kéz neked!


Hát akkor jól sejtettem, hogy ott is minden angolul van és nem tanulják, hanem már használják a nyelvet....


És lehetséges az első év végére középről felsőfokra jutni, hogy az alapvizsga meglegyen?!


Levelezőn vajh hogy zajlik ez a gyakorlatban?


Mert ott sokkal kevesebb az óraszám és nyilván nem angoloznak annyit....


Jó lenne, ha egy levelezős angolos is írna, ha van itt olyan!


Köszi!

2019. febr. 18. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes aki ezt így összefoglaltak, köszönöm én is! Bocs az offért.
2019. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!