Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli vagy Elte japán szaka...

Károli vagy Elte japán szaka a jobb; különbségek, mi a második választható nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még egy évem van az érettségiig, viszont már tudom egy ideje, hogy én a japán nyelvvel és kultúrával szeretnék foglalkozni a későbbiekben.

Azt szeretném tudni, hogy milyen szakosodási lehetőségek vannak, melyik éri meg a legjobban; milyen minor szakok között lehet válogatni, valamint mely másik keleti nyelvet lehet még a Japánban párhuzamosan tanulni, mik a lehetőségek?

Olvastam arról, hogy nem felvételi követelmény az alapszintű japán tudás, de azért erősen ajánlott. Az érdekelne, hogy ez az "alapszintű japán tudás" mit takar. Hiragana, katakana, alap kanjik? Milyen nyelvtani szerkezetek?

Már valamennyit beszélek japánul, tudok hiraganát és katakanát olvasni.

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!



2018. aug. 3. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Szia, én a Károli japán szakára járok, itt már korábban volt egy részletesebb összevetés a két szakról (Károlié tőlem):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


A második választható nyelv egy ideig kínai és koreai volt, 2016-tól azonban a perzsa és az arab is választható. Ezekből heti 2 órát biztosít az egyetem, a harmadik félévtől ajánlott felvenni.


Japán nyelvtudásra térve a kezdőknek az első két félévben heti 6 órát biztosít az egyetem. Mire a félév kezdődik, a hiragana-katakana írás és olvasás kelleni fog, mert az első két hétben megejtett zh azt kéri számon. Ennél többre annyira nincs szükség eleinte.


Ha írsz egy pm-et a e-maileddel, küldök rá pár áprilisban kapott dokumentumot a specializációkról és minorokról.

2018. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Eltén minornàl nem az szàmít mi a főszakod, hanem bàrmit felvehetsz amire teljesíted a követelményeket. Van aminél 3lőzetes nyelvtudàst kérnek (olasz, spanyol, francia), van ahol kezdő szintről indul és el kell érni első félév végére egy szàzalékot (pl. portugàl). Nézd meg a tanegység listàt az elte honlapjàn ott fent van, hogy melyikhez mi a követelmény.
2018. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1 elküldtem! :)

2018. aug. 5. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!