Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus GTK mellett diákmunka...

Corvinus GTK mellett diákmunka lehetséges?

Figyelt kérdés

Főleg Corvinusosok válaszát várom: vagy gazdálkodás és menedzsmentre vagy nemzetközi gazdálkodásra megyek jövőre, és szeretnék elkezdeni már melózni is. Nappalis leszek.

Heti hány órát tudtok dolgozni? Vizsgaidőszakban/szorgalmi időszakban? Sok a kötelező óra? Jól összerakható órarendek vannak? Sok a ZH? Szorgalmi időszakban mennyit tanultok?

Nyáron vannak a későbbiekben lehetőségek szakmai gyakorlatra?



2019. febr. 24. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Simán lehetséges.
2019. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy sikeres tárgyfelvétel után simán meg tudod csinálni. Az, hogy bejársz-e az előadásokra, a te döntésed; van tárgy, ahol melegen ajánlott (pl. Statisztika 1-2), de olyan is van, ahol semmi haszna (pl. EU ismeretek). Kis szerencsével 3 napba össze tudod sűríteni a bejárós óráidat, és lesz időd mellette melózni.

Azt a hibát viszont ne kövesd el, hogy csak a katalógusos órákra jársz be, és a melóra koncentrálsz. Ismerek embereket, akik heti 20 óra mellett Erasmusra jelentkeztek, de nem jött össze a vizsgaidőszak, és buktak egy fontos tárgyból. Emiatt az Erasmusuk is kérdésessé vált.

Az első félévben kevés a ZH, konkrétan vagy 3-4 összesen, a másodikban sűrűsödik a statisztika és makroökonómia miatt, és a harmadik félévben is több van.

Én az órákon kívül kb. heti 10 órát tanultam, ez van, akinek sok, egy orvosisnak pl. nem, de arra mindenképpen jó volt, hogy ne kelljen kapkodni a vizsgaidőszakban.

2019. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megajánlott jegyek mennyire gyakoriak a Corvinuson?
2019. febr. 25. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka. Szabadon választható tárgyaknál sok van, de a kötelezőknél csak elvétve. A többség 2 csoportba osztható:

- egész félévben semmi, majd egy vizsga

- félév közben kis zárthelyik, mad a végén vizsga.

Ha mondjuk stabilan 10 tárgyat veszel fel félévente, akkor kb. 8-8 érdemi vizsgád lesz. Ebből van, ami 100%-ot ad, de olyan is, ami csak 40-et, pl. makroökonómia.

2019. febr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) felpontoztalak
2019. febr. 27. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még hozzátenném azt a számonkérési lehetőséget is, hogy vannak tárgyak, amiből vagy írsz 2 zh-t (első és második negyedéves) vagy csak vizsgázol.

Egyenként Corvinus GTK-s hallgatóként azt tudnám tanácsolni, hogy az elején óvatosan a munkával. Persze, ha megélhetés miatt szeretnél, akkor nem szóltam, de első 3 félévben vannak a nehéz tárgyak, és ha tutira nem szeretnél csúszni, akkor gondold azért át. Nem elriasztani szeretnélek, csak előbb szerintem mérd fel, hogy milyenek a tárgyak és hogy tudnál-e mellettük dolgozni. 4.félévtől azonban elég pite a 25-30 óra is :)

2019. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nemrég fél árva lettem, így be kéne segítenem itthon. De szerintem ha havi egyszer vagy kétszer 12 órát lehúzó az is elég lehet az elején. Később mindenképpen többet kell majd dolgoznom, mert anyukám is közelít a nyugdíjas évekhez. :(
2019. márc. 1. 22:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! :( Amit tudok még tanácsolni ebben ahogy esetben, hogy az elején igyekezz minél rugalmasabb állást találni, vagy vannak alkalmi munkák is. Én 3.félévben dolgoztam úgy hogy a legtöbbet hétvégén mentem, suli után. Sok sikert!:)
2019. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképpen alkalmi munkát keresek akkor majd az elején.
2019. márc. 3. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!