Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges így a diákmunka?

Lehetséges így a diákmunka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan helyzetbe kerültem hogy a nappalin megkezdett okj tanfolyamomat át cseréltem estire, de ebben az esetben hogy rendezve legyen a tb-m munkanélkülibe mentem regisztrálni. Viszont még szeptemberbe kaptam érvényesítő matricát a nappalis diákomra meg vittem be az iskolaszövetkezetbe ahol dolgozok iskolalátogatásit így tudtam menni ugye dolgozni mint diák. De most hogy már estin vagyok és megvan mindenem ami kéne, nem tudom mi a helyzet. Hallottam van akik esti mellet is járnak mert kapnak nappalis igazolást meg ilyenek. Viszont mivel igazából nem is vagyok diák ezért más adózási szabályok vannak (ugye ez az értelme az egész diákmunkának) és nem tudom hogy nem e lesz belőle baj ha továbbra is megyek. A szövetkezetnél nem szeretném megkérdezni mert akkor ők kapásból elküldenek és mire munkát kapnék máshol.....

Valaki tud segíteni vagy tapasztalat? Privátba is jöhet.



2015. okt. 3. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Diákmunkán nem dolgozhatsz, több okból is:



" fontos szabály, munkavállaló csak az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte, illetve az iskolai szünet alatt – a törvényes képviselője hozzájárulásával – az a tizenötödik életévét betöltött tanuló is, aki az iskola által igazoltan, nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat..."


Ha normál elhelyezkedésben godolkodsz, az lehetséges. De ott uggye minden forint adóköteles, ellentétben a diákmunkával. És lebukhatsz, nagyon gyorsan, mivel lejelentenek mindenkit a NAV felé a szövetkezetek(lsd. adóbevallás)

2017. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!