Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért éri meg Budapestre...

Miért éri meg Budapestre menni tanulni?

Figyelt kérdés

Azért mert tényleg jobbak az egyetemek, mint máshol, vagyis amiatt,mert főváros több befolyása van?

De túl sok az ember. Máshol sokkal nyugisabb az élet.

Szerintetek hol jobb?



2019. febr. 24. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Budapestnek "neve" van, ráadásul ott vam az országban a legtöbb munka, ember és pénz. Kapcsolatteremtésre is kiváló.

De ez nem azt jelenti, hogy egy vidéki egyetem mint például a szegedi vagy a debreceni rosszabb lenne egy pesti egyetemtől. Csak annyi, hogy jobb lehetőségekkel indulsz végzés után.

Pesten több a lehetőség és a fizetés is, viszont a kolesz/albérlet dupla áron mozog, illetve valakinek nem jön be a pesti élet.

Mondjuk énis szívesebben tanulnék Szegeden, márcsak azért is mert közelebb van a családhoz, olcsóbb és az oktatás minősége sem rosszabb.

Ha nem tudsz egyetem elvégzése után jó kis munkát találni, akkor ugyanúgy vidékről fel tudsz költözni végzés után is.

2019. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1 Annyi lemaradt, hogy most is egy kisebb városi egyetemre járok, csak nem éppen Magyarországon. Barátságosabb és családiasabb az egész hangulat. Előadásokon is kevesebben vagyunk, így van lehetőség személyesebb ismerkedni mondjuk a tanárral. Persze ez függ egyetemtől és szaktól, hogy hol mennyien vannak előadáson.


Amikor átmegyek a másfélmilliós szomszéd nagyvárosba, és épp egy egyetem mellett elmegyek, kicsit ilyen rideg és ijesztő érzés kap el. Én vidéket preferálom, kivéve ha pesti vagy eleve, vagy ha az van a legközelebb. Akkor mindenképp marad a főváros.

2019. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!