Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csökkent a ponthatár...

Miért csökkent a ponthatár egyik évről a másikra 35 ponttal?

Figyelt kérdés

A BCE gazdálkodási és menedzsment szak levelező képzésére

2016-ban összesen 340-en jelentkeztek, ebből 146-en első helyen. 129 főt vettek fel 355-es ponthatárral.

2017-ben összesen 274-en jelentkeztek, ebből 142-en első helyen. 130 főt vettek fel 320-as ponthatárral.


Ebből látszik, hogy 2017-ben kevesebben jelölték meg a szakot (tehát kisebb volt a verseny a helyekért), így logikus, hogy csökkent a ponthatár, de 35 pontot kicsit soknak érzek... Hogy csökkenhetett ennyivel? (A 2018-as értékek nagyjából a 2017-essel egyeznek meg, 316-os ponthatár mellett)


Idén várható, hogy újra 350 körüli ponthatár lesz, vagy nagyjából a tavalyival lehet majd számolni?



2019. febr. 28. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért lehet, mert a ponthatárt minden évben a jelentkezettek pontszáma alapján hatarozzák meg. Tehát van egy létszámkeret, ami itt 130, és akkor a 130. jelentkező pontszáma lesz a ponthatár. Ha mindenkinek 35 ponttal magasabb pontszáma lett volna abban az évben, akkor a ponthatár is nőne.
2019. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármi megtörténhet, főleg mert - ha jol tudom- 2020-tol megszüntetik az állami helyeket a Corvinuson. Szoval siman elképzelhető hogy többen jeletkeznek, magasabb pontokkal...
2019. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kérdésben önköltséges képzésről van szó, így szerintem ebben az esetben ezen a képzésen nem befolyásolja a ponthatárt az általad említett változás.
2019. febr. 28. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:

"Idén várható, hogy újra 350 körüli ponthatár lesz, vagy nagyjából a tavalyival lehet majd számolni?"


Ez attól függ, hogy a jelentkezőknek mennyi a pontja, ha mindenkinek 400 fölötti, akkor 400 fölötti pont kell hogy bejuss. Alapvetően én nem feltételezném hogy sokat változik tavalyhoz képest.

2019. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Blander válasza:
Levelezőn az első körös jelentkezésnél szerintem első helyen megjelölve , ha lesz is változás akkor 30 pontos változás nem hiszem, hogy bekövetkezne. Pótjelentkezésnél viszont elég dúrva pontszámok fognak szerintem kijönni. Várható volt , hogy idén nagy lesz a verseny , de mivel a levelező eleve önköltséges a BCE-n és legtöbben nappalira jelentkeznek ezért lehet abban bizakodni , hogy ha magasabb is lesz a ponthatár idén minden képzésen , akkor az önköltségeseken talán nem lesz annyira drasztikus változás. Egy 10-20 pont körül várható szerintem a változás.
2019. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!