Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus tényleg ennyire gáz?

Xantus tényleg ennyire gáz?

Figyelt kérdés

Mitől függ, hogy ennyire nem hallani róla szinte semmi jót ? Melyik az a rész, ami tönkreteszi ?

Az igazgató és a tanári kar milyen ?

Az angol tanárok milyenek ?

A tanárok szeretik a gyerekeket ?


A programok milyenek ?


Az osztályközösségek milyenek ?


Lehet, hogy az első kettő rossz, de az osztályközösségek jók, akkor azért jól érezheti magát ott az ember, vagy a tanárok azért gondoskodnak róla, hogy ne legyenek jó diákévei a gyerekeknek ?



2019. febr. 28. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol hallottad, hogy rossz? Az én lányom is oda szeretne menni, mi jókat hallottunk róla
2019. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A fiam is oda szeretett volna menni két éve és kérdezősködtünk a suliról. Olyan diákok válaszait kaptuk, akik oda járnak. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy 6-7 válaszadóból 1 volt az, aki meg volt elégedve mind a tanárok munkáival, mind pedig az iskola színvonalával...ami a többi diák szerint nagyon sokat csúszott lefele, amióta ők oda járnak. Ezt végtelenül szomorúan olvastuk a fiammal, mert bele volt szerelmesedve a suliba de így nem a Xantus mellett döntött. Természetesen mindenki maga dönt, mi pontosan ezért szerettünk volna meghallgatni minél több véleményt a suliról. Sok sikert a továbbtanulásban! :-)
2019. márc. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
41%

Egyáltalán nem rossz suli. Idén bekerült az első 100-ba.

Szigorúbb felfogású, pl. öltözködésben, sminkben stb. Sokat kell tanulni, ha a topban szeretnél lenni. A nyelvtanítás kitünő.

Az osztályközösség nem az iskolától füg, hanem, hogy milyen gyerekek járnak az iskolába. Vannak iskolai programok, de nem tolják túl.

Ha jól akarod magad érezni, jól is fogod. Ha meg nem, akkor nyavalyogni fogsz. De ez más iskolára is igaz.

2019. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem gáz szerintem sem.
2019. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a közösség. A gyerekem imádja.A tanárok is kedvesek. Azt szeretem itt, hogy meghallgatják a szülőt, ha valami panaszunk van és intézkednek. A szülőt is embernek nézik, nem mint általánosban. 0.-ban egy kicsit lehetne az angol erősebb. Több számonkéréssel, a gyerekek 0.-ban csak lazáskodnak angol középhaladón. Aztán 9.-ben jönnek a tantárgyak angolul. Ott már keményedik. Egyébként jó iskola.
2019. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3.válaszoló: Biztos vagyok benne, hogy nem a Xantusba jársz és sajnos nem vagy tisztába a helyzettel. “Sokat kell tanulni, ha topban szeretnél járni.” A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Topban nem járhatsz ami rendben van mert mégis csak egy iskola, tanulni meg sokat kell mindenhol ha elakarsz érni valamit..viszont! Nem lehet olyan környezetben élni, ahol a tanárok (felnőtt példák) zéró toleranciát mutatnak, arra kíváncsiak mit nem tud a diák, nem engednek haza ha beteg vagy, 19éves felnőtt emberként anyukádnak kell megoldani, hogy érted jöjjön ha nemtudják megoldani akkor addig ott hánysz a suliba mert hazamenni egyedül nemtudsz. A véleményed nem számit. A diákparlament dísznek van. Ha 1percet késel beírják.van hogy azért késel 10percet mert akkora sor áll az iskola előtt. Lekezelően és megalázóan bánnak veled ( tisztelet a kivételnek). Ökoiskolának hívják magukat (gondolom az ehhez járó támogatás miatt) de mikor a diákoarlament felveti a szelektív hulladékgyűjtést az a válasz, hogy túl bonyolult lenne. Semmi sikerélményed nincs.


“A nyelvtanítás kitűnő.” Igen a célnyelvet megtanulod, ha nulladikos vagy. De egy második nyelvre nagyon kevés esélyed van ami hát kéne ebbe a világba. 3éve tanuljuk a második idegennyelvet, a cél a középszintű nyelvvizsga, de 70%-unk még az alapot se tudná teljesíteni.


(Sztereotípiák elkerülése végett: jó tanuló vagyok, iskolába járni mindig is szerettem, amíg nem ezt választottam. Nincs problémám a tanulással.)


Sajnálom ha elvettem valaki kedvét, de inkább most legyen egy szar 5perced mint utánna 5 éved.

2019. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
A késést minden jobb iskolában beírják,különben link az egész, a gyerekek elkanászkodnak. Viszont, ha a gyerek tudja igazolni, hogy mi miatt késett(vonat, buszkésés) kihúzzák. Az hogy a 2.nyelvet nem tanulják meg, véleményem szerint nem csak a tanár ill. a tanítás hibája.Hiszen a tanár nem tudja tölcsérrel a gyerek fejébe önteni a szavakat. Ahhoz szorgalom,kitartás is kell. Ha az első nyelvet megtanítják, miért ne tanítanák meg a 2.-t is.Egyébként a felsőbb évesek közül sokan már 3.nyelvet tanulják.
2019. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!