Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e nekifogni nyáron a...

Érdemes-e nekifogni nyáron a mateknak, ha valaki fogja tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés

Olvastam már sokféle véleményt, hogy nem nehéz, csak egyszer kell leülni, meg gyakorolni kell sokat, de azt is, hogy még azoknak is nehéz a gazdasági matematika/analízis, akik ötösek voltak matekból szakközépben/gimiben.


Hallottam már, hogy mi a követelmény, az anyag ezekből a tárgyakból és nálunk emelt szinten vették (én nem) és érdemes beszerezni Fröhlich Lajos: Alapösszefüggések matematikából - emelt szint c. könyvét? Vagy valaki tudna adni egy linket, ahonnan pdf-ként le tudom tölteni? Ezer köszönet! :) Esetleg valamit megnézni, amit ajánlotok?:D


2010. júl. 2. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Veszíteni semmit nem veszítesz ezzel.

Ha engem is felvesznek, akkor elkérem egy ismerősömtől a könyveit, és elolvasom, nézegetem, olvasgatom stb.

Legalább ennyi előnnyel indulok neki, ami nem hátrány...

2010. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aha, szerintem is jobb kicsit utánanézni a dolognak, bár nekem nem nagyon van ismerősöm ott, ahova menni fogok... :/
2010. júl. 2. 15:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Élvezzétek ki a nyarat, és ne szenvedjetek ilyennel:)

Egyetemi könyveket nem érdemes elkérni, és olvasgatni, semmi előnyöd nem lesz belőle, hiszen nem elég a könyv, egy csomó mindenhez kellene a magyarázat is.

Amit esetleg átnézhetsz, az a deriválás meg integrálás, az szinte minden olyan szakon kell, ahol a matek előfordul. És egyetemen elég rövid idő alatt le szokták zavarni:D

Ezeket nem tapasztalatból írtam, szóval nem kell készpénznek venni:)

2010. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :D Tudsz ajánlani valami oldalt, ahol úgy van leírva, hogy egy frissen érettségizett is megértse? :D Mert korábban semmilyen infot nem szereztem róla, köszönöm! :)
2010. júl. 2. 15:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Én elég nagy tapasztalattal rendelkezek az egyetemi matekkal kapcsolatban, és szerintem jó dolog, hogy már nyáron szeretnél utánanézni a dolgoknak, biztos, hogy hasznos lesz, tekintve, hogy a legfőbb probléma általában az, hogy kevés az idő annyi anyagra, szóval nincs idő leülepedni. Ha tehát hamarabb elkezded, jelentős előnnyel indulsz.
2010. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)


De hogy gondolod? Most valami könyvben nézzek utána, vagy oldalt ajánlotok? Mert úgy, hogy még sosem hallottam róla (tananyagként), lehet, hogy eléggé nehéz lenne... :/

2010. júl. 2. 21:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Az integrál- és differenciálszámításhoz ajánlom a Bolyai-sorozat megfelelő köteteit.
2010. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Valaki tud adni linket?:D

2010. júl. 3. 13:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Te jóság!!!!!!!!Még jó,hogy nem lesz mindenkiből professzor,se jó szakember....Mi ez a hozzáállás, hogy ugyanmár nem kell tanulni? Van értelme, kezdj hozzá, és egyre könnyebb lesz,ha megértesz valamit belőle, és nagyobb kedvvel fogod csinálni. MI ez az apátia???????

Mindegy,valakinek a budit is kell takarítania...

2010. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szívesen hozzákezdenék, ha lenne valami olyan anyagom, ami szájbarágósan magyarázza el olyanoknak, akik még teljesen kezdők a témában... :D


Kerestem a neten levezetést, hát az így elsőre nagyon sok volt nekem... :D Nem kérek nagyon aprólékosat, de azért ne a mély vízbe dobjatok! :D

2010. júl. 3. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!