Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átjelentkezem az egyik...

Ha átjelentkezem az egyik egyetem fogorvosi szakáról a másik egyetem fogorvosi szakára, akkor az új egyetemen hol (tanév) fogom kezdeni a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

Egyik helyen tanulok fogorvosin, egy évet elvégzek ott, majd beadom újra a jelentkezést felvételi időszakban (pontszámom meg van a másik helyre).

Akkor most újra elsős leszek (szal csúszok így egy évet), vagy folytathatom másodévtől, csak kicsit más óráim, több óráim lesz, mint a többieknek 2.évben) Vagy ez egyetemfüggő, hogy hol fogom kezdeni, ki mit tud erről?


2011. nov. 7. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A tárgyaidat be tudod számíttatni. Mivel mind2 fogorvosi, így gondolom valamennyire fedik egymást a tárgyak. És ha nem tudom hány %-ban megegyeznek, akkor elfogadják az új helyen is. Legalábbis én így tudom.
2011. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a bizonyos % az 75. Ha legalább 75%-ban megegyezik az ismeretanyag, akkor elismerik a tárgyat már teljesítettnek.

Az, hogy csúszol-e évet a 2 intézmény tantervétől függ. Ha az új helyen van olyan első féléves tárgy, amire végig épül valami, és te azt pont nem tudod elismertetni vagy nem is tanultál olyat, akkor bizony csúszni fogsz. Az orvosi/fogorvosi pedig pont olyan szakok, ahol nagyon sok az egymásra épülés, a csúszás pedig nem félévben hanem egész évben értendő.

2011. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fogadó egyetemtől függ, főképp az anatómia oktatástól. Azt hiszem a POTE-n és a DOTE-n második félévtől van anatómia, míg SZOTE-n és SOTE-n elsőtől kezdve, így lehet ebből gond. Érdeklődj a dékáni hivatalokban.
2011. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!