Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez helyes oktatás,...

Szerintetek ez helyes oktatás, hogy magyar órán a tanárúr mindenről beszél, csak a tételekről nem?

Figyelt kérdés

Nagyon ritka, talán 10-15 olyan óra volt a másfél év alatt ebből az érettségi tantárgyból amin a tanár átvette velünk a tételeket. Máskülönben kirándulásról beszélt, stb... Ha otthon nem nyitja ki senki a füzetet, akkor ez az egész szerintem leves. Ti mit szóltok ehhez? Angol tanárnő is akár fél órán keresztül magyarul beszél velünk teljesen másról akár. Elég egy kérdés más témában, és el is lehet terelni a figyelmét.


Ilyen lazasággal otthoni készülés nélkül szerintem nem lehet érettségit szerezni másfél év alatt. A vicc az, hogy a matekot a tanárnő halálos komolyan veszi, viszont az nem érettségi tárgy nekünk.



2019. márc. 4. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Hogy-hogy nem érettségi tantárgy a matek?

Egyébként meg egyetlen tantárgyra se lehet felkészülni otthoni tanulás nélkül az érettségikre (hármasnál jobbra). Illetve, ha tényleg nagyon jól magyarázza és te pedig tényleg figyelsz, és van tehetséged is hozzá, akkor igen. De ez ritka. Mindkét oldalról sajnos.

2019. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ezért úszott el majdnem a kémia emeltem... tanár mindenről beszélt, csak kémiáról nem, nem hatotta meg, hogy fakton vagyunk, és van aki emelten akar érettségizni. magántanár lett a vége
2019. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Az érettségire NEKED OTTHON kell készülni, NEKED kell a tételeket kidolgozni, ugyanis a tanár már érettségizett, nektek meg azt kell ezzel bemutatni, hogy megtanultátok a tananyagot az elmúlt években.

Másrészt kizárt, hogy a matek nem érettségi tantárgy!

2019. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
#3 nyilván nem a tanár fog érettségizni helyetted. de azért ne mondd már hogy szerinted oké MINDENT a diákra hagyni. ilyen alapon miért van iskola? le tud ülni az a gyerek a zinternet elé és meg tud tanulni mindent! minek képzünk tanárokat egyáltalán??
2019. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt Szlovákiában olyan suliban vagyok Dunaszerdahelyen ahol nem kell érettségizni matekból. Magyar, szlovák, angol, ekonómia, pszichológia és levelezés az érettségi tantárgy. Egyébként tisztában vagyok vele, hogy otthon kell tanulni. Ismerek egy magánsulit ahol óriási szigor van, mindennap felelnek minden érettségi tantárgyból. Itt meg csak én feleltem az osztályból (jó jegyre), de csak két alkalommal a másfél év alatt.
2019. márc. 4. 11:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Most is be jött valaki az órán szavalni...
2019. márc. 4. 11:34
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"de azért ne mondd már hogy szerinted oké MINDENT a diákra hagyni. ilyen alapon miért van iskola?"


A tanár az elmúlt 4 év alatt megtanította a diákoknak, amit tudni kell(ene), ezért MOST rajtuk a sor, hogy ezt rendszerbe szedjék és levizsgázzanak belöle!

2019. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, van ilyen, nálunk is voltak inkompetens tanárok így nekünk kellett sok mindent megcsinálnunk az érettségire, meg voltak akik tényleg az utolsó pillanatban álltak neki elmondani a tételeket, stb.. úgyhogy ne a tanárra számíts ha ilyen, hanem te magad kezdj el készülni. Menj fel az Oktatási Hivatal oldalára, le van írva részletesen mit kérdezhetnek, én ebből készültem! Elvileg a tankönyvben és az órai jegyzeteidben mindennek benne kell lennie amire szükséged lehet. Nekünk csak a földrajz tételeket diktálta le a tanár.
2019. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Valójában én tisztában vagyok azzal, hogy magamra számíthatok. Mióta nincsenek szüleim, ezt megtanultam. Viszont ezt nem tudom hogy tudja sok iskola elnézni, elvégre ennek híre megy.
2019. márc. 4. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!