Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Na mi volt ma az iskolában?

Na mi volt ma az iskolában?

Figyelt kérdés

Az 5.o.-ban még mielőtt felérnék a lépcsőn az a kép fogad, hogy a kisebbségi R. O. leteperte a Zs. Sz.-t, (fiú), R.O. a mellkasán, majdnem a nyakában ül a hátán fekvő gyereknek, hogy csak a feje látszik ki a rajta ülő gyerek alól. Legalább most nem tesz csípőmozdulatokat a gyerek feje felé. Mondtam neki: -Azonnal szálljon le róla. R. O. most is azzal védekezik, hogy csak játszik. Ezzel akar kibújni a felelősség alól. Mondtam neki, ilyen játék nincs. Otthon megengedik ezt? Nem, és még kapnak is érte. Ez a válasz.

Napközi: Zs. P. lány kisebbségi 14 éves puszta hülyeségből belevágta a ceruzát a M. fenekébe. Odamegyek, abbahagyta, de a combom felé vágott és azt kérdezte, belém vághatja-e? Ezt kell nekem elviselnem? Mondtam neki, hogy ezt meg sem kérdezheti, nemhogy tesz egy ilyen mozdulatot? Manapság tartsanak a főiskolásoknak és az egyetemistáknak rendőri kiképzést, ha valaki tanári pályára merészkedik? Nem véletlenül érzem magam megfélemlítve. Szóltam az osztályfőnökének, hogy beszélni akarok a gyámügyessel, aki ide tartozik körzetileg. Elegem van vagy elegem van?



2019. márc. 4. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a tanári munkával jár. Vagyis rosszabbik esetben...

Ezért tanulnak tanároknak általában az olyanok, akiknek minden álma a tanítás, teljes szívből van kedvük csinálni, de legfőképp rengeteg türelme van.


Szerintem nem normális az olyan, aki azt mondja, hogy tanárnak lenni könnyű vagy könnyű a munkája. El sem tudja képzelni mivel jár. (Jó, nyilván nem olyan mint betonokat emelgetni építéseken vagy földet kapálni, de szellemileg nagyon le tud meríteni.)


Volt "szerencsém" helyettesíteni 5-6 órát egy nap. Nem vagyok tanár, csak épp beugrottam egy ismerős helyett, és az alapképzésemmel megegyező tárgyat kellett tanítani.

Soha többet. Aznap annyira leszívtak a diákok, főleg akik megállás nélkül pofáznak vagy kérdezősködnek. Sárgaházban éreztem magam komolyan...

Ezek után, minden tiszteletem az olyan tanároké akik még így is teljes beleadással és lelkiismeretesen tanítanak továbbra is.


Neked pedig azt ajánlom, hogy vagy kitartás, vagy próbálj meg nagyobb fegyelmet tartani valami móddal, vagy esetleg keress egy fokkal normálisabb iskolát.

A gyámügyesekkel és a szülőkkel felvenni a kapcsolatot jó ötlet. Bár reménykedjünk benne, hogy a szülő nem olyan mint a gyereke és még ő lesz megsértődve a feltételezéseken..

2019. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos jól látod a dolgokat.
2019. márc. 9. 11:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Még annyit, ha kérdéseket tennének fel, ami a tananyaggal kapcsolatos, annak örülnék. De sajnos nem az érdekli őket. Az egyik osztály képes volt megcsinálni a következőt, nem nálam történt a dolog: leültek egy csoportba a lányok, másik padhoz a fiúk és kellemesen elbeszélgettek a ... órán, a tanár hiába akarta az óráját megtartani. Szó szerint leszarták. Az ilyen perifériára szorult iskolákat be kellene záratni,pedig ez a munkahelyem, vagy sürgősen másképp elkezdeni gondolkodni a vezetőségnek. Én tudom, hogy miről beszélek. A vicc kedvéért, Orbán Viktort beraknám oda 1 hónapra tanítani. Kibírná addig?
2019. márc. 9. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!