Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én osztályfőnök vagyok egy...

Ha én osztályfőnök vagyok egy iskolában nem kéne kapnom osztályfőnöki pótlékot?

Figyelt kérdés

Munkát elvárják fizetni meg érte semmit?


Azzal játsszák ki a dolgot, hogy nem egy osztályfőnököt neveznek ki egy osztályra hanem kettőt ( osztály felével az egyik felével a másik foglalkozik), és nem úgy hívják őket hogy „osztályfőnök" hanem „társosztályfőnök“ (hiszen van egy társa...) és ugyebár a TÁRSosztályfőnökről a jogszabály nem rendelkezik. Az csak oszttályfőnököt és az őt megillető pótlékot nevezi meg, de ugyebár itt ebben a trágya iskolában egy darab osztályfőnök sincs csak TÁRSosztályfőnökök = senki semmit nem adnak.


Ehhez mit szóltok?


2019. febr. 20. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha te tényleg osztályfőnök vagy, akkor nagyon komoly bajok vannak az oktatásban. Ha törvénytelenséget tapasztalsz, és nem tudsz megegyezni a munkaadóval, akkor munkaügyi pert kell indítani, de egyszerűbb, ha másik állást keresel.
2019. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Ha törvénytelenséget tapasztalsz"


De épp ez a kérdés ez törvénytelenség-e vagy kiskapuzás?


Mert ugye ami tény hogy az osztályfőnökségnek úgy kéne történnie hogy írásos megbízólevél. Ez az alap.

Amíg ez nincs addig nincs osztályfőnökség elvileg.


Na és ez az amit itt még élő ember nem látott és nem írt alá nyilván nem véletlenül...


A másik meg ugye a duma az az hogy itt nincs osztályfőnök csak TÁRSosztályfőnök vagyis nem jár a pótlék mert az csak of-nek jár az meg itt nincs egy se...


ez lehet egy törvényes kiskapu? ez a kérdés.

2019. febr. 20. 10:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, közszférában, főleg az oktatásban bármi előfordulhat. Az is, hogy valaki hónapokig munkaszerződés nélkül dolgozik, mert a KLIK hosszú ideig ül a dolgon. Az is előfordulhat, hogy valaki tanári képesítés nélkül dolgozik, mert nincs elég szakképzett munkaerő. Ehhez képest a te osztályfőnöki pótlékod huszadrangú kérdés. A jogszabályokat senki nem fogja böngészni helyetted, legalábbis nem ingyen. Elmész egy munkaügyi jogászhoz, ő majd adott tarifáért kikeresi neked az idevonatkozó részt. De hogy ezzel előrébb leszel-e, nem tudom.
2019. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Elmész egy munkaügyi jogászhoz, ő majd adott tarifáért kikeresi neked "


Azt már kikeresték nekem inygen és bérmentve a jogiforum.hu oldalon csak ahogy írod mivel vagyok ezzel előrébb.

Semmivel. Jár kapnom kéne és nem kapom. És most mi lesz semmi.

Kuyta ugat karaván halad.

2019. febr. 20. 11:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy "jár, kapnod kéne", akkor miért kérdezed? Ha osztályfőnök lennél, most dolgoznál. Úgy gondolom, te a híres-hírhedt munkaügyis troll vagy, aki orvosi segítségre szorul, nem bérpótlékra.
2019. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sztem nem vagy te osztályfőnők.
2019. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Társof vagyok mint le is írtam
2019. febr. 20. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Bemész az igazgatóhoz, és megfenyegeted, hogy ha nem ad pénzt, feljelented az iskolát a Kormányhivatalnál, hogy törvénytelenül működik. Pl. a törvény szerint a magatartás-szorgalom jegyeket az osztályfőnök adja. Nem segédosztályfőnök, vagy ilyesmi.
2019. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"hogy ha nem ad pénzt, feljelented az iskolát a Kormányhivatalnál"


Ő meg egy tollvonással engem még aznap utcára tesz lévén ez nem állami iskola itt nem kell a fenntartóra várni hogy dönt munkáltatói kérdésben itt az igazgató a munkáltató és ha ő úgy dönt akkor te mész.

KI szopik nagyobbat?

2019. febr. 20. 13:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Társosztályfőnökként heti hány órát kell tanítanod? Ha heti 24 et akkor én ingyen nem vállalnám el az osztályfőnökséget. Ha erősködik a főnök akkor munkahelyet váltanék. Ha mondjuk heti 12-16 óra akkor meg szerintem nem jár a pótlék.

Az én munkahelyemen (6 évfolyamos budai gimi) évfolyamfelelősi rendszer van. Egy tanár két osztálynak az osztályfőnöke (évfolyamfelelős) és ezért nem kap pótlékot, csak a bértábla szerinti összeget. Viszon az évfolyamfelelősök heti kötelező óraszáma 10-12 óra. A fenmaradó időben intézi a két osztály ügyes bajos dolgait.

2019. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!