Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Petőfi Sándor Gimi...

Budapesti Petőfi Sándor Gimi vélemény?

Figyelt kérdés
Légyszi olyan írjon aki oda járt vagy oda jár. Minden érdekel ami a suoival kapcsolatos. Tudom hogy nem a legerősebb de nekem elég szimpi volt szóval légyszi kicsit meséljegek róla.

2019. márc. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én Petőfis vagyok.

Kezdem is.

Hangulat:

Eleinte nehezen barátkozom meg a helyszínekkel, de itt soha semmilyen szokatlansági érzetem nem támadt. Annyira békés kis épület, még én is szinte azonnal megbarátkoztam vele. Az általános iskolámba hiába jártam 8 évet, és hiába volt szép és tiszta, soha nem tudtam magaménak érezni. A Petőfi nagyon jól ki lett alakítva. Büfé, mosdók közvetlen a bejáratnál.

Nem vagyok egy szociális típus, de ettől függetlenül, bárkit simán megszólítanék csak úgy, egy folyosón, mert annyira vidámnak tűnik mindenki és olyan jó az egész közösség. Én nem dohányzom, de itt nagyon sokan, szóval előre szólok: a mosdókban ne lepődj meg, ha érzed a szagát, sokan cigiznek bent, bár ilyen esetnek még nem voltam szemtanúja, csak éreztem a szagát. A legtöbben azért kimennek.

Programok:

Sajnos / vagy nem sajnos sok program nincs. Azért néhány akad!

• korcsolyázni lehet menni

• ÚSZÁS KÖTELEZŐ 10. OSZTÁLY 1./2. FÉLÉVÉBEN!!!

• van pl. filmklub, csillagász szakkör amikkel (gondolom én) egyéb programok és lehetőségek járnak

• cserediák program

• gólyaavató

• énekkaros programok (ha tag vagy, kapsz közmunkás órát, ami segíthet abban, hogy hamarabb összegyűljön az 50 óra kötelező)

• random sulis programok (elvetve, előfordulhatnak ilyenek)

+ természetesen osztálykirándulás is van.

Oktatás:

Mint minden suliban, itt is vannak jó és kevésbé jó tanárok. A legtöbben jóindulatúak, ellenben nem tanítanak hatékonyan. Illetve nehezen hajlanak a jobbik jegy megadására. A nyelv oktatása egész jó. Én franciás vagyok. (angol mellett)

Menza:

Ehető. Az ebédlő kicsi, de a célnak megfelel.

Büfé:

Van sült krumpli. Nyami.

Órák száma:

Nekünk egy héten 35, nem olyan sok.

Van 8 óránk is, 7 is, 6 is.

Egyéb:

9.-ben 35 fő elég átlagosnak számít itt. Sajnos sok a bukás, később már nem nagyon lesznek ennyien egy osztályban.

A termek szép nagyok. ( az én általános iskolám termeihez viszonyítva )

Sokkal több lány van, mint fiú. Ez talán kivétel nélkül igaz, az összes osztályra.



Összességében ez nem egy rossz gimnázium. Szerintem szép helyen van, barátságos. Az oktatás nem kiemelkedő, de vannak akik tényleg nagyon keményen küzdenek, hogy növekedjen a színvonal és jól tanítanak. Most sajnos elég rossz híre van az iskolának. A PSG jó választás lehet, ha szeretnéd, hogy a szabadidőd ne vesszen el teljesen. Nyilvánvalóan kell tanulni, ha jó jegyeket szeretnél. (és megsúgom, nem számít annyira, hogy melyik gimnáziumba jártál, INNEN is simán be lehet kerülni elit egyetemekre) Csak kicsit alacsonyabb az elvárás, mert ide nem csak a 90 pontos géniuszok kerülnek be. Ha érdekel még valami, itt szívesen válaszolok.


Ui.: Fogtok írni egy angol szintfelmérőt, független attól, hogy ki tanult angolt és hány évig. Elég alacsony volt ennek a hátára, amikor én írtam és simán haladóba raktak.

2019. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi rengeteget segítettél!
2019. márc. 7. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2019. márc. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
28. vagyok az ideiglenes listán 😊
2019. márc. 15. 20:58
 5/5 lilly00 válasza:
100%
Én is abba az iskolába szeretnék/fogok járni. Első,nagyon sokat segítettél,köszi!
2019. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!