Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezhet ilyen a magyar...

Létezhet ilyen a magyar oktatásban?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy 6 éves kisgyerek nagyon okos (tud írni, olvasni, számolni már egy első osztályos szintjén) akkor kihagyhatja azt az osztályt és egyből kezdhet másodikban? Aztán ha másodikban kezd és végigjárja az általános iskolát, (akkora 13 éves) utána elmegy egy középiskolába ahol 10.ben mindenből előrehozottan sikeresen leérettségizik (úgy tudom 2 évig kell minden tantárgyat tanulni középiskolában, hogy előrehozott érettségit lehessen tenni belőle)ilyenkor 15 éves. Aztán jelentkezik egy egyetemre/főiskolába valamilyen szakra ami csak 6 féléves és azt el is végzi, ( a 3 évet 15/16/17 éves korában) akkor elméletileg 17 éves korában már diplomája lenne. Ilyen létezhet?
2010. júl. 2. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem lehetséges. Különbözeti vizsgát kell tennie.
2010. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
azért mindent előrehozni és azt úgy megírni, nem egyszerű dolog:)
2010. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Hallottam,hogy van ilyen magán iskola. De nem b iztos,hogy jó lesz a gyereknek ez a sietés.Nagyon korán lesz felnőtt.
2010. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen zsenik, kérdés az, hogy mennyire éri meg neki szinte elbaszni az életét...

Tök jó, hogy tanuljon meg használja ki a képességeit, de ha csak erre koncentrál, akkor elég hamar kiég, ami szép kis következményekkel járhat...

2010. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ahova én járok gimibe,ott volt egy srác,aki kitűnővel végezte el az 5 éves képzést 3 év alatt...
2010. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Írj a MENSA-nak, sztem ők tudnak rá válaszolni! A MENSA azokat a zseniket tömöríti a világon, akiknek az IQ-ja jóval átlag fölötti és gyorsított iskoláztatáson is részt vettek közülük sokan!

www.mensa.hu

2010. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudod, az iskolában nemcsak a matekot kell megtanulni, hanem a szociális kapcsolatokat, barátkozást, udvarlást, konfliktusokat is. Ebből a szempontból igen jót tesz egy gyereknek, ha teljes időben járja ki az iskolát a saját kortársaival. De valamennyit lehet rövidíteni rajta, különleges esetben. Nincs már ilyen szabály, hogy két évig kelljen tanulni egy tantárgyat az érettségihez, ez elmúlt, a tantervi követelményeket kell teljesíteni.
2010. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az érettségi előtt osztályozó vizsgát tesz minden tárgyból, minden évből, és mehet érettségizni. Bár nem tudom, hogy ez ma hogy működik, de József Attila is elvégzett egyszer egy évben két osztályt.
2010. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges.De gondolom egész évben csak tanulnia kell még nyáron is.És oda kell egy csomó magántanár, mert a sulis tanárok közül nem hiszem hogy mindenki azzal az egy szem gyerekkel akar foglalkozni.Érettségit viszonylag egyszerűen letudja tenni előrehozottan, csak az a feltétele hogy azokból az évekből amik még hátra lennének, azokból vizsgáznia kell.
2010. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12:37: Szomorúan teszem hozzá, hogy József Attila sem vált egészséges lelkű, boldogságra képes emberré, persze nyilván nemcsak emiatt. Egy dolog, hogy képes-e valaki az eszénél fogva, más dolog az adminisztratív lehetőség, és a harmadik dolog, hogy megéri-e az egész.
2010. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!