Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai Magyar történelem...

A mai Magyar történelem oktatásban van valamilyen ferdítés 1920-tól 1945-ig tartó időszakban, Magyarországgal kapcsolatban vagy épp ellenkezőleg teljesen korrekten leírják a könyvekbe azt ami volt?

Figyelt kérdés

Tudnátok példákat is felhozni az esetleges ferdítésekre? Ha nincs akkor persze nem kell...

Érdekelne a Tanácsköztársaság, vörös-fehér terror, Horty hatalomra jutása, külpolitikai-diplomáciai tevékenységek a 2.vh előtt és alatt, stb...

Az előző két ferdítésre vonatkozó kérdést is tettem fel :)


2011. szept. 26. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
2011. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok!

A keresőben erre vonatkozóan nagyon sok anyag van. Ha a tankönyveitekben ezzel ellentétes anyag szerepel, akkor az nem igaz.

2011. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Na ne. te komolyan a wikipédiát hozod fel mint hiteles forrást?? Ezt akárki majom szerkesztheti.
2011. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Ne azt nézd, hogy ki mondja, hanem azt, hogy mit mond!

Egyébként írtam azt is, hogy a keresőben a témára vonatkozóan sok anyag van fenn. Keressen rá.

2011. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
inkább maradok a könyveknél és az igazi kutatóknál. Ja igen, a wikin bárki azt mond amit akar.
2011. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A mai Magyar"


Nem Magyar, hanem magyar. Angol vagy?


" van valamilyen ferdítés 1920-tól 1945-ig tartó időszakban, Magyarországgal kapcsolatban"


Elég nagy tanszabadság van, többféle tankönyv és főleg nagyon sokféle történelemtanár létezik. Kinek mi a ferdítés.


"teljesen korrekten leírják a könyvekbe azt ami volt?"


Mi volt? Ha le akarnák írni, hogy "mi volt", akkor ahhoz egy Magyarország méretű terepasztalon reprodukálni kellene az egész múltat. Mivel ez lehetetlen, ezért válogatni kell a tényeket, hogy beférjenek egy könyvbe. Soha senki sem fogja leírni teljes egészében, hogy "mi volt".


"Tudnátok példákat is felhozni az esetleges ferdítésekre?"


A legjellegzetesebb ferdítés az, amikor leírják, hogy akkoriban óriási volt a nyomor meg az egyenlőtlenség.


Ugyanis a tény az, hogy a társadalom struktúrája kb. úgy nézett ki, mint most (volt egy 1%-os elit, egy kb. 20%-os középosztály, középen egy munkásság-parasztság és alul egy 15%-os mélyszegény réteg). Sőt, a kor mércéjével Magyarország kevésbé volt lemaradva a nyugattól életszínvonalban, mint most. Ezt persze egy kicsit kínos ma beismerni, ezért szajkózzák tovább a "hárommillió koldus" meséjét, ami egyébként 30-as évekbeli nyilas propagandaszöveg.

2011. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Akadj már le madárkám a wikiről.

Az csak egy volt a sok közül. Ezer és ezer NEM WIKIS oldal is van fenn a keresőben a témával kapcsolatban! De ezt is írtam már neked is, és a kérdezőnek is. Madárkám! Érted?

2011. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Aha, értem. De ha már olyan sok ezer hivatalos, elfogadott találat van akkor te miért pont ezt linkelted be?? Érdekes...
2011. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Én nem minden esetben venném szentírásnak a tankönyveket. "Igazi tudósok"? Kik azok pontosan? Akik pl. megállapították a finn-ugor nyelvrokonságot? Az is nagyon gyenge lábakon áll, és ma már egyre többen tudják, komoly érdekek fűződtek hozzá, hogy ránkerőltessék ezt az elméletet.
2011. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

""Igazi tudósok"? Kik azok pontosan? "


Akik egy tudományt egyetemen tanultak, esetleg le is doktoráltak belőle.


Pl. a magyar őstörténet kérdésében nem a szívsebészek és a villamosmérnökök illetékesek, hanem a történészek. A világgazdaság működésének témájában pedig nem a jogászok, hanem a közgazdászok.


Tudod, amikor villanyt kell szerelni nálad, akkor is villanyszerelőt hívsz, nem szakácsot. Amikor tetőt kell építeni, akkor pedig ácsot és tetőfedőt, nem pedig műkörömépítőt.


Nincs ez másképp a történelemtudományban sem.

2011. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!