Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mennyire van megelégedve a...

Ki mennyire van megelégedve a tanulmányi ösztöndíj összegével az egyetemén? Kíváncsi vagyok mivel nálunk úgy alakult hogy kimagasló átlaggal sem kapom meg azt amit kb. másfél nap diákmunkával megkapok.

Figyelt kérdés
Tudom nem a pénz kellene hogy motiváljon de ha megcsinálok csupa négyessel és ötössel mesteren majd 40 kreditet akkor talán nem azt várná senki sem hogy nevetséges összeggel értékelje a kedves egyetem.
2019. márc. 9. 18:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nálunk kreditindexre adják. Közel 6-os lett nekem erre kapok 19 000 Ft-ot. Ennél az elmúlt években közel 5 000 Ft-al járt több ugyanilyen vagy hasonló átlagra. Tény vehettem volna még fel egy zsák szabadon választhatót hogy több legyen de annak sem lett volna értelme. Inkább próbáltam a kötelező tárgyakat jól teljesíteni ami sikerült is.


A szociális amúgy egész jó lenne az emelés után csak ugye azt meg benyelték és csendben vannak róla.

2019. márc. 9. 21:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem vagyok vele megelégedve. Nálunk egy képletet használnak, nem átlag alapján nézik, így nem tudok konkrétat mondani, hogy mennyire, de egy-egy négyes vagy hármas szokott lenni, minden más ötös, és 11-17 ezer forint közötti összegeket kaptam az évek alatt. Az is nehézség, hogy a tavaszi félévben mindig alacsonyabb az összeg, mivel ilyenkor ugye több hallgató között kell kiosztani (ősszel sem az elsőévesek, sem az előző évben végzettek nem kapnak ösztöndíjat, tavasszal viszont a végzősök és a gólyák is kapnak).
2019. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Te melyik egyetemre jársz?
2019. márc. 10. 14:18
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a 6-os kreditindexre járó pénz 70 ezerről 20 ezerre csökkent folyamatosan az 5 év alatt amíg oda jártam. (Nálunk egyszerűen a kreditindex függvénye az ösztöndíj)
2019. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én orvosin tanulok, most volt az első évem.

Az előző félévi teljesítményemre 23550-et kaptam, ami nyilván nem sok, de én örültem neki, sőt kevesebbnek is örültem volna :D

4,9 volt a kreditindexem akkor, nálunk is az alapján megy.

2019. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Én az Eszterházy Károly Egyetemre járok, 2018 őszén kezdtem, első félévben 4.7 volt az átlagom, meg a kreditindexem is(??). Igazából nem tudom melyikre kapom, a neptunban szerepel kum. átlag, stb. A lényeg, hogy nekem mindenre 4.7 volt írva első félév után, 18 250 Ft-ot kaptam. Most 4 76 lett.

Én keveslem, bár olvastam,hogy van aki kevesebbet kap, szerintem a 100 ezernek jó lenne összegyülnie félévente...

Számomra a pénz igenis jó motivációs eszköz, mivel én a bejárás mellett döntöttem, így kimaradok bulikból:egyrészt, mert nem bírok fellenni kedd estétől egészen hajnali fél háromig egy party kedvéért ( ekkor megy az első vonat) másrészt Murphy -törvényszerüen másnap nyolctól van gyakorlat, meg még este hétig is van órám( szintén gyakorlat) Szóval én inkább a tanulást választom, és max hétvégén megyek el ( ha van elég erőm)"élni" végre. Mivel maximalista vagyok iszonyat sokat tanulok és stresszelek, nekem a buli mindig tombolásba megy át hogy kiengedhessem a gőzt, utána meg kb kidőlök. Ősszefoglalva: ha már ennyit szenvedek , mert hát ugye az állandó hajtás eléggé ki tud ütni mentálisan ( fáj a fejem, ingerült vagyok, sokat járatom az agyam,keveset alszom) jól jön az, hogy kapok pénzt.Látok értelmet abban amit csinálok, és hogy megéri. De nem eleget ,ráadásul az egyetem tizenvalahány osztondija kozul nekem, mezei "csak" jól teljesítő, nem rászoruló, nem tanár, nem TDKs, nem roma, nem anyuka hallgatónak marad 2(!!!) fajta Ösztöndíj lehetoseg: a sima tanulmányi, meg a kiemelt tanulmányi (100 ezer jár ha szakelső vagy).

Illetve hirdették a nemzeti felsőoktatásit, amiről elég foghíjas volt a tájékoztatás. Emailben csak az átlagot említették és némi homályos köntörfalazást arról, hogy minden egyetem maga dönt a további kritériumokról.

Én ezt boldogan be is adtam,hiszen megvoltam 4.5(felette) de sajnos koppanás lett a vége, az ügyíntéző hölgy közölte, h a nullához konvergál az, hogy megkapom a 40 ezret / 10 hó, mert nincs kozossegi munkám.

Én elhiszem ,hogy az is idő, de könyörgöm , ilyen tárgyak mellett hogy Mikro, Makro,Magasszintű prognyelvek, számvitel alapok, vállalati pénzügyek stb kinek van ideje még ezekre? Én nem éppenhogy kettest akarok beloluk hanem tényleg tudni, az meg nem 2 óra. Igenis sok időt emészt fel az ,hogy kezdőként órákat töltesz a Visual Studio felett , meg készülsz az Algoritmusok /Mikro / egyéb vizsgádra ahol instant buksz ha észreveszi hogy fingod sincs róla csak nyomod a magold rizsát.

Bocsánat amiért hosszú lett, kicsit kifakadtam ide.:"D Jól tanulni és érteni is azt , amit a szakodon tanulsz, rengeteg idő és energia, nekem sokszor az énidőm is oda lesz emiatt, ebbe az időkeretbe én már nem tudnék belefektetni közösségi munkát is pluszban,csak hogy még több pénzt kapjak.

2019. okt. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 Csak nem gazdinfós vagy? :D Tárgyak alapján...
2020. febr. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
4-es, te nagyon-nagyon buta gyökér vagy.
febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!