Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumot ajánlotok...

Milyen gimnáziumot ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Eddig nyelvi előkészítős gimnáziumba jártam vidéken, most taposom a harmadik évem, de van még hátra 2. (Nulladik évfolyam miatt)

A nyáron Budapestre költözünk, és emiatt iskolát kell váltanom, de tanácstalan vagyok.

Mindenképp gimnáziumba szeretnék járni, előny, ha van nyek tagozat, de nem feltétel, viszont inkább humán beállítottságút szeretnék.

Az átlagom 4,1-4,2 de próbálok még évvégéig javítani. Viszont matematikából kettes vagyok sajnos, nem tudom nagyon hátrány-e.

Középfokú angol érettségim is van, és nyárra ha minden jól megy, meglesz a nyelvvizsgám is.

Eddig a Móriczal, a Kölcseyvel és a Kontyfával szemeztem, de tényleg minden ötletet fogadok, az se baj, ha alapítványi iskola, ha tandíj van, vagy gyengébb iskola, az a lényeg, hogy vegyenek át mindenképp.

Előre is köszönöm a válaszokat



2019. márc. 11. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nyelvi, akkor azt mondanám Madách, Szent László, Szinyei. Ezek közepes erősségűek.


A matek az nagy gond sajnos, akartam mondani pont hogy humán beállítottság/nyelvek, jo átlag, gimnázium, szoba jöhetnének akar Fazekas, Eötvös, Szent István, Radnóti, Apáczai, Trefort. de elso ketto matekos, harmadik főleg matekos suli, az utóbbi harmat meg lehet próbálni azert, azok főleg humánus sulik, hátha nem fektetnek akkora hangsúlyt egy esetleges rossz matekra, főleg ha a többi ennyire jo :) Ha van meg két eved az azt jelenti hogy 11-re mennél át, azzal nem nagyon szokott bajuk lenni az iskoláknak. Az igazgatót kell ezzel megkeresni, vagy a titkárságnak írni egy e-mailt. Ha esetleg a Fazekassal kapcsolatban erdekel valami írj nyugodtan :)

2019. márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!