Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus ANGOL KEZDŐ rangsor az...

Xantus ANGOL KEZDŐ rangsor az ideiglenes listán. Tavaly egy oldal volt az ideiglenes lista, most 4 oldal. Miért kerültek ennyien az ideiglenes listára?

Figyelt kérdés
Tavaly az utolsó is bekerült 105 ponttal, idén 105 ponttal a 186. versenyző rendelkezik. Tele van a lista középhaladó és haladó nyelvi tudással. Hogy illik ebbe bele egy iskolába angolt egyáltalán nem tanult angolja ? Vagy a középhaladó az én -te-ő-mi-ti-őket fogja tanulni fél évig ? Egy szó mint száz, miért van ez, valamint 130 ponttal a 120 körüli helyről mennyi esélyem van ?

2019. márc. 19. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel a suli bekerült az első 100 közé, rengetegen beírták. Több mint 600 jelentkezőt rangsoroltak. Plusz eltörölték a német haladót, most mindenki mehet és az angol kezdőt is bárki beírhatta, tavaly csak az, aki általánosban nem tanult angolt. Teljesen meg vagyok én is lőve, mivel nem tudunk az előző évekhez hasonlítani. A lányomnak 139 pontja van, nagyon bízom benne, hogy elég lesz. Hagyd első helyen, ha oda szeretnél menni! Az angollal kapcsolatban meg hívd fel a sulit és kérdezd meg őket....
2019. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tavaly 20 pont volt a szóbeli idén 30 pont!!!
2019. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mi is ide várakozunk 138 ponttal. Szerintem nem lesz meg, mert nagyon sokan akarnak idejönni idén és sejtéseim szerint többen az első helyre írják be. :-( Mi még beírtuk a német kezdőt ill. az olaszt is...
2019. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Idén sokkal több embert hívtak be szobelire, csökkentették a szóbeli ponthatárt is. Ezért hosszabb a lista. Úgy hallottam, az előző években pótfelvételit kellett kiírniuk, most ezt szeretnék elkerülni.

Nem hiszem h sokat emelkedik a ponthatár (arányait tekintve, mert persze többet ér a szóbeli, tehát magasabb lesz az utolsó bejutó pontja) sokan csak 2.-3. helyre írtak be.

2019. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az elmúlt hetekben kicsit már bizakodóbbak vagyunk. :-) Akik középhaladó vagy haladó nyelvtudással rendelkeznek, csak nem akarnak kezdő angolra menni? Illetve az nekem is eszembe jutott a tavalyi statisztikákat nézve, hogy nagyobb merítésből próbál az iskola gyerkőcöket felvenni, így a ponthatár szerintem emelkedni fog. Én - érzésre - 130 pont fölé (vagy akár 135 körül is) gondolom az angol kezdő csoport minimum ponthatárát. A németet pedig valamennyivel alacsonyabbra, mert a Xantus inkább az angol oktatásáról híres és figyelembe véve az egyes gimnáziumok korábbi évi felvételi ponthatárait angol és német tagozatok vonatkozásában, valahogy általában mindig az angolhoz kell több... Meglátjuk. Ezek a latolgatások csak arra jók, hogy könnyebb legyen a várakozás, aztán majd lehet, hogy teljesen más lesz a végeredmény. :-D Már nagyon várjuk a végleges listákat... Drukkolunk a 130 pontos "versenyzőnek" is, szerintem egyáltalán nem kizárt, hogy ezzel a pontszámmal is be lehet majd kerülni.
2019. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 105 ponthoz nehéz viszonyítani, mert mint azt korábban írta valaki több pontot ért idén a szóbeli.

Tavaly 170 pont volt a max, ebből 105 pont azt jelenit, h az összpontszám kb 62%-ával már be lehetett jutni.

Idén 180 pont a max, neked 130 pontod van, ami az összpontszám 72%-a. Nőtt az érdeklődés az iskola iránt, ez nem kérdés, de szerintem te még ezzel bekerülsz.

Sok szerencsét!

2019. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A németen 134 pont, a kezdő angolon 138 az utolsó felvett pontszáma. 😁 bent vagyunk...
2019. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk ez csak a harmadikként megjelölt suli volt, de mi is bekerültünk az elsőre megjelölt Teleki matek tagozatra !!!
2019. ápr. 25. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!