Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az ELTE matemati...

Mit gondoltok az ELTE matematikus szakról?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás szempontjából gondolkodom azon, hogy esetleg oda mennék tovább. Ott tanulók, mi a véleményetek? Mennyire ad használható tudást? Mennyire teljesjthető? És úgy általában bármire, mindenre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm a választ! :)

2019. márc. 21. 07:12
 1/5 Baluba ***** válasza:
90%

Elég nehéz szaknak mondanám, tényleg jónak kell lenned matekból, hogy teljesíthető legyen. Maga a kapott tudás is nagyon hasznos, de én sokkal fontosabbnak érzem a képességfejlesztő hatását.

Egy biztos, aki itt végez, nem lesz munkanélküli. Már csak azért sem, mert sokszor egyfajta tanúsítványként tekintenek erre a diplomára az önéletrajzodban, hogy ha matematikus vagy, buta ember már nem lehetsz.

Ha van valami konkrét kérdésed, nyugodtan írhatsz üzenetet is nekem, megpróbálok válaszolni.

2019. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dq ***** válasza:
17%

> „Egy biztos, aki itt végez, nem lesz munkanélküli. Már csak azért sem, mert sokszor egyfajta tanúsítványként tekintenek erre a diplomára az önéletrajzodban, hogy ha matematikus vagy, buta ember már nem lehetsz.”


Kettő biztos, nem sok olyan hirdetett állás van, ahol egy matek bsc-t elvárnának és elég is lenne. Szóval önmagával ezzel lényegében 0-t lépsz előre a munkaerőpiacon.

2019. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:
75%
Beírtad a profession.hu-ba, hogy matematika bsc, erre alapozod az állításod? Vagy van személyes tapasztalatod is?
2019. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Kevés BSc. elegendő önmagában egy komolyabb pozícióhoz. Kelleni fog a mester, ha karriert akarsz.

Az ELTE matek alapképzése kiváló alapot ad olyan mesterszakokhoz, amelyekkel komoly pozíciókat foghatsz meg.

A teljesség igénye nélkül: pénzügy, biztosítási és pénzügyi matematikus, közgazdasági elemző, alkalmazott matematikus, programtervező informatikus mesterek.

És itt külön kiemelném a programozást. Én ugyan mindig is hülye voltam hozzá, meg sem próbáltam mondjuk komolyabban foglalkozni vele, de dolgoztam és együtt "kockákkal" és azt vettem észre, hogy aki matematikusból lett programozó, az teljesen más szint, mint aki mérnökifó/villanymérnök/proginfó/kódkúl(LOL) után lett programozó. Olyan alapjai, algoritmizálási képessége, gondolkodásmódja van, amely senki másnak nincs.

Ha kvantitatív területen akarsz dolgozni (pl. Morgan Stanley), esetleg pénzügyi modellezésben, kockázatmenedzsmentben, vagy komoly szintű programtervezésben, akkor én erősen ajánlok egy matematika alapszakot, hogy aztán legyen mire építened.

2019. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Csak ajánlani tudom a szakot, egyáltalán nem bántam meg hogy ide jöttem, bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan!
2019. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!