Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME vagy az ELTE matematikus...

A BME vagy az ELTE matematikus képzése a jobb?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez attól függ, hogy mire szeretnél specializálódni..


Ha előre tudod, hogy elmerülnél mondjuk a sztochasztikában, statisztikában, valószínűségszámításban, vagy a számításelméletben, akkor inkább a BME-t javasolnám.


Ha jobban szereted az Analízis, Diszkrét matek vonalat, vagy még nem tudod mi az ami jobban érdekel, akkor nagy általánosságban szerintem inkább az ELTE-vel jobban jársz.


Bár kicsit orthogonális dimenzió az előzőekhez képest, de ha Alkmat érdekel jobban, akkor szintén inkább BME, ha az Elméleti matek vagy pénzügyi matek, akkor egyértelműbb az ELTE.

2017. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Ja és a két egyetemen nemcsak a fentiek térnek el egymástól, hanem olyan dolgokat is érdemes megfontolni, mint:


* mennyire rugalmasan állíthatod össze az órarended

- ELTE: kevésbé rugalmas, mázlipontos tárgyfelvételi módszer, elég kötött időpontokkal

- BME: a kicsit élelmesebbeknek kedvező versenyjelentkezés, talán kicsit rugalmasabb időpontk, gyakvezek


* milyen kiegészítő/speci tárgyaid vannak:

- BME: mérnöki vonalról származó, szinte mindenfajta specik összeválogathatók

- ELTE: előzőhöz képest kicsit rugalmatlanabb tárgykínálat, de van mélyebb elméletibb is


* hangulat, tempó:

- ELTE: középiskolai hangulatú, kellemes

- BME: sokkal egyetemibb szagú, erőltetett menet


#1-es voltam

2017. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Én ELTÉ-n végeztem, és soha egy percig se bántam meg, hogy nem a BME-t választottam (ez persze nem jelenti, hogy nem jobb, csak nem volt semmiben hátrányom emiatt). Plusz azért a valszám/sztocha vonal itt se gyenge, bár a BME-ről nem tudok nyilatkozni :)
2017. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 28. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!