Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahova kevesebb pont kell, ott...

Ahova kevesebb pont kell, ott könnyebb bent maradni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm a Corvinusra jár ugyanarra a gazdasági szakra ,amire én a BGE-n.

Közel azonos felvételi pontunk volt,de nekem valamiért a BGE jobban tetszett(a duális képzés miatt,aztán végül nem lett belőle semmi :D).

Náluk ugye magasabb volt a ponthatár.

Nekünk van kb mindenből előadás és gyakorlat is,számtalan prezentáció,beadandó, házi feladatok hétről hétre,szigorú katalógus,szigorú számonkérések.

Ő azt meséli soha nem kaptak még házit, beadandó egész évben 1-2 van,prezentáció kb soha nincs,több az előadás ahol ugye nincs katalógus.

Mégis a BGE-re mondják,hogy gyengébb.

Én elég jó tanuló vagyok és szeretem is amit tanulok,de sokszor az idegösszeroppanás szélén állok,akkora a követelmény szorgalmiban is,míg a barátnőm kb szorgaliban semmit nem csinál,merthogy nincs semmi számonkérés.

Most akkor hogy is van ez?:D



2019. márc. 22. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi pontokat a jelentkezők határozzák meg. Megvan, hogy felvesznek 100 embert a szakra. A felvett 100.ember a listán határozza meg a ponthatàrt. Lehet valami 400 pont felett is büfészak, de lehet valami 280 ponttal is kőkemény szivas. Nem jelent az égvilágon semmit.
2019. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent semmit
2019. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sejtettem,csak a barátnőmmel gondolkodtunk el rajta,hogy akkor hogy is van az,hogy a BGE-t mindenki nagyon könnyűnek tartja :D

Volt olyan ismedős a családból,aki felvételi előtt mondta nekem hogy ahh tengernyi szabadidőm lesz,mert hát hu, a BGE-t ő egy hétvége alatt elvégzi :D

2019. márc. 22. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
1# vagyok, erre szerintem jó példa az orvosi egyetem. Az összes színvonalas az országban és hasonló nehéz. De a Semmelweis a legnèpszerubb, mert a fővárosban van. Emiatt van, hogy 20 pontt több kell, mint vidéken. Nem azért több a pont, mert jobb, hanem mert sokkal többen jelentkeznek kb ugyanannyi helyre
2019. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésre a válasz önmagában az, hogy nem. A jelentkezett hallgatók száma és milyensége adja meg a ponthatárt.


Azonban ellenkező irányú következtetést sem kell levonni ebből. Gazdasági képzések terén a BGE valóban sokkal könnyebb a Corvinusnál. Emészthetőbb tananyag, rövidebb könyvek, kevésbé szigorú számonkérések, jóval kevesebb energiabefektetést igényel. Konkrét példát említve, hatalmas könnyítés BGE-n és kicsit nevetséges is a ZH-k előtt szünet és a ZH hét. Egyáltalán nem több a negyedéves, mint Corvinuson vagy bárhol máshol, mégsem adnak máshol 2 hetet pihengetni. Vizsgaidőszak is jóval komolyabb BCE-n masszívabb számonkérésekkel és több vizsgával. Ha a tárgyakat vizsgáljuk akkor is sokkal nehezebb például a BCE-s Statisztika, Mikro, Makro, mint BGE-n. Jobban kiszűrik az embereket.


Tehát összességében BGE valóban gyengébb, BCE egy komolyabb intézmény. Félreértés ne essék, nem a BGE-t akarom ezzel minősíteni (volt Corvinusos diákként mondom mindezt, aki tanított már BGE-n), elég jó intézmény még így is, és vannak olyan területek, amiken jobb, mint a Corvinus. De ne áltasd magad ilyenekkel, hogy nehezebb volna.

2019. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom,Corvinusról nincs tapasztalatom ,csak amit a barátnőm mond.

Most lesz jövő héten zh hetünk és 6 zh-t írok, de jövőhéten ugyanúgy be kell mennünk a többi órára,szóval maga a zh hét az nem szünet...pl hétfőn 8-tól 4-ig óráim vannak,utána 8-ig zh-kat írok..

2019. márc. 22. 18:32
 7/10 anonim ***** válasza:

A Kandóra 280 pont kell, hogy bekerülj...


Oltári nagy szívás. Még úgy is, hogy a tanárok nagy része igen "vajszîvü", a tantervet állandóan javítják, de egyszerüen sok és nehéz a tananyag...

2019. márc. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Kandó példáját én is megerősítem. Akár 280 ponttal felvehetnek, de aztán ami utána jön, az a "szopóroller" meg a "csúszdapark" szavakkal illethető a legjobban talán. Szórják a népet rendesen első 2 évben.

Másik tipikus példa lehet erre a BCE-n a Nemzetközi Tanulmányok. Egyik jóbarátom oda jár, és bár a ponthatár 465 volt, de alig kell energiát belefektetnie a bevallása szerint.


Tehát nincs korreláció a ponthatár és a nehézség között (tény, hogy az én 2 példám két teljesen más területről van, de illusztrációnak jó)

2019. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

A BGE és BCE lassan ugyanazon a szinten lesz, de egyértelműen a Corvinus az örökké Corvinus marad, márcsak a felvételi ponthatára miatt is.

Köztudott, hogy a BGE gyakorlatias iskola, egyik ismerősöm odajár, és ő is hasonlókkal megszenved, mint te, viszont előnye, hogy jól szakképzettek lesztek.

BCE inkább az elméletre megy rá, emiatt nincsenek olyan mennyiségű házik, beadandók.

Szerintem azért tekintik a BGE-t kevésbé erősnek, mert oda a 280 pontosok is bejutnak, csak azt az emberek el is felejtik, hogy ahogy azok a 280 pontosok bejutnak úgy ki is esnek az első pár félévben, a végére már csak a jobbak maradnak. Corvinuson meg egyértelműen nincs ekkora bukási ráta, mert ott azért átlagban 400-as ponthatár van a FIZETŐSRE, szóval jól megszűrik a felvetteket.


Kandóhoz meg annyit akarok mondani, mint a BGE-hez... Hiába vesznek fel valakit, ha 280-300 pontocskás emberek vannak ott, akkor azok nem csoda hogy kibuknak. Persze, hogy szopóroller az egyetem úgy, ha középiskolában nem szoktál hozzá a tanuláshoz, és most hirtelen kell átállnod ilyen nagy mértékűre. Valljuk be, aki épphogy bekerült az ilyen egyetemekre, azok nem tanulták szét az agyukat a középsulis évek során.


Egyébként semmit sem írtam bántásból, nekem sem lett eszméletlen sok pontom érettségin, de ezek csak tények!

2019. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik egyetem angol-történelem szakára adott évben kevesebb ponttal lehetett bejutni, mint az ELTE-RE és a 18 felvett diák közül 13 kirostálódott.
2019. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!