Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közel 180 óra hiányzás szeptem...

Közel 180 óra hiányzás szeptembertől számítva mennyire sok?

Figyelt kérdés
2.hete vagyok itthon egy betegség miatt, előtte csak pár napokat főleg 1-2 napot hiányoztam. Igazoltan vagyok távol, mi történik ha elérem a 250-et? Matekból igencsak javítanom kellene kedden akárhogy leszek visszamegyek mert nem szeretnék problémát ebből.

2019. márc. 24. 06:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha 180 óránál tartasz, akkor már 25-30 napot hiányoztál, ami nagyon sok. Az kb 6 hét, tehát nem 1-2 napok voltak ez előtt, hanem sokkal több.


Ha összejön a 250 óra és nincs elegendő jegyed ahhoz, hogy értékelni tudják az éves teljesítményedet, akkor osztályzó vizsgát kell tenned.


Hány éves vagy? Tanköteles vagy még?

2019. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, 17 vagyok. Van mindenből elegendő jegyem de én úgy hallottam 250 óránál osztályozót kell tenni, nem igaz?
2019. márc. 24. 08:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan 131 óránál tartok.
2019. márc. 24. 08:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Mostmár 200-on felül vagyok. Akkor, ha van elég jegyem ahhoz hogy lezárjanak nem kell osztályozót tennem? Igazolatlan órán nincs, még mindig beteg vagyok. Csak dogát írni járok be. 🙁
2019. ápr. 25. 07:49
 5/11 anonim ***** válasza:
De kell. Ha az óra 30% hiányzással töltötted automatikusan nálunk osztályozó van akar van jegyed akar nem.
2019. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
30% szerintem nincs semmiből (még). És az osztályozóba beleszámitanak az eddigi jegyek? 🥺
2019. ápr. 25. 11:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Nalunk nem számított de ez házirend függő nézd meg.
2019. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A hivatalos törvény szerint: "és a tanuló teljesítménye ez idő alatt érdemjeggyel nem volt értékelhető" akkor ez mit jelent? Nem azt, hogy csak akkor kell/abból amiből nem tudtak lezárni?

Forrás: [link]

20§ (6).

A házirendben pedig ezt írják:

"Osztályozó vizsgát kell tennie a tanulónak a félévi és a tanév végi osztályzat megállapításához, ha-a tanórai foglalkozásokon való részvétel alól fel volt mentve,-engedély alapján egy vagy több tantárgy tanulmányi követelményének egy tanévben vagy az előírtnál rövidebb idő alatt tehet eleget,

20-a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen a kétszázötven tanítási órát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet,-a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet"

Most akkor mi van? Nagyon nem egyértelmű... :(

2019. ápr. 25. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Én elértem a 252 órát mégse kellett osztályzót tennem mivel volt eleg jegyem és letudtak zárni

De ez eléggé iskola és tanári kar függő

Melyik suliba jársz?

2019. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elárulni, nincs olyan jó hírneve a sulinak, mivel nem a legerősebb. De voltam bent ma, oszival meg tanárokkal is beszéltem és megnyugtattak, hogy eszükben sincs osztályozóra kiírni. :)
2019. ápr. 26. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!