Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Leírnátok melyik jogi egyetem...

Leírnátok melyik jogi egyetem a legkönnyebb e amelyik a hírhedten nehéz?

Figyelt kérdés

45 éves vagyok, anno tizen inkább huszon éve a meglévő diplomám (munkaügyi tb ) után és annak sok tárgyat való elfogadásával elkezdtem a jogot de jöttek a gyerekek sorra. Abba maradt. Most a gyerekek már nagyok és gondoltam befejezem. De nem befejezni hanem újra kezdeni kell.

Viszont felnőtt emberként nem 19 éves érettségizett fiatalkent nem feltétlen vágyom igazi szivatásra. Tisztában vagyok vele hogy nehéz de mégis van egy ilyen berkekben híres jelenlegi rangsor ilyen tekintetben. Anno is volt! Én az ELTE re jártam és akkor az volt a szegedi és a Pázmány a jó. Kecskemét és Miskolc az alja. Jelenleg mi a rangsor? Nekem már nem fontos h elmondjhassam h itt e sírt végeztem. Tényleg csak magam miatt megyek.

Aki ilyenben jártas legyszives csak az írjon! Hálás koszonettel!


2019. márc. 26. 19:29
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ne arra adj, hogy ki mit mond, mert mindenkinek más a képessége, a tanulási stílusa, kinek mi jön be... Az ELTE neve nyilván a legnagyobb, de őszintén, soha senkit nem érdekelt még, hogy milyen minősítéssel és hol végeztem.

Eddig amit megpályáztam állásokat, (volt Pesten is és Debrecenben is, most pedig vezető vagyok egy nagyobb cégnél), mindet kivétel nélül meg is nyertem, mert volt olyan momentuma az önéletrajzomnak, ami kevés jelentkezőnek volt, de az nem az egyetem neve, vagy a minősítés volt.

Én személy szerint azt venném alapul, hogy van x kisgyerekem, családom, munkám, ezért a hozzám legközelebbit választanám.

Sok sikert!

2019. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én több mint 10 éve végeztem el az ELTE jogot, akkoriban még a debreceninek nem volt akkreditációja, de azóta meglett neki és eléggé feljött, elismert lett. Akik nálunk nem tudtak leállamvizsgázni azok átiratkoztak a Pázmányra és ott csinálták meg... ez úgy tudom azóta is így maradt. Ja és Pécs is erős.


De igazából szerintem is tökmindegy, igaza van az elsőnek, gyerekek mellett válaszd amelyik a legközelebb van.


Le a kalappal már az elhatározáshoz is, én még a szakvizsgáimat is terhesség előtt tudtam le, nem tudom most óvodás gyerekek mellett hogy lennék képes intenzív tanulásra, szerintem sehogy.

2019. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Hát, gyerekkel a hátam mögött már nem azon agyalnék, melyik a nehezebb-könnyebb. Mind nehéz, főként, hogy a családdal és munkával kell majd egyeztetned.

Én a gyerekek mellett kezdtem el és fejeztem is be, míg kicsik voltak. Akkor "csak" a családdal kellett összeegyeztetnem, mert otthon voltam velük. Munka mellett már sok lett volna. Jah és a közelben volt, nem az ország másik végén.

2019. márc. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat. Bár ahogy szokott kenni a fele megint nem arra válaszolt amit kérdezett a kérdező.

Nem véleményt kertem!

8-4 ig ráérek tanulni, felnőtt ember vagyok el tudom dönteni mire van idom és mire nincs.

A kérdés továbbra is az h melyik a legnehezebb , legkönnyebb?


Mondom miért. Régen mikor én jártam akkor Szegeden intenzíven szívatták az embereket.

Az ELTE egy humánus és erős diplomát adott.

Aki nem volt igazán jó az Kecskeméten és Miskolcon végzett.

Jelenleg mi a rangsor így 2019 ben?

2019. márc. 27. 10:04
 5/6 anonim válasza:

"A kérdés továbbra is az h melyik a legnehezebb , legkönnyebb?"


Én csak egy egyetemre jártam. Nem tudom, hogy a többihez képest a szegedi nehéz-e vagy sem! De mint írtam gyerekek mellett időben, 5év alatt befejeztem.


Off:ezt a sértődékeny hangnemet meg mellőzzük már, nem részletezted, hogy időd mint a tenger...mi.meg nem vagyunk gondolatolvasók.

2019. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyiban egyet értek az előző válaszolókkal, hogy nagyon nehéz megítélni melyik a nehezebb-könnyebb. Én az ELTE-ről és ez SZTE-ről tudok nyilatkozni. Én az ELTE-n tanulok, egy közeli barátom pedig az SZTE-n. Mindkettő nehéz, ez abszolút vitathatatlan, ami más az a tanrend felépítése, ezt tekintve pedig leginkább az, hogy melyik tárgyakra mennek rá jobban. Az ELTE-n inkább a hatályos jogon van a hangsúly (alkotmányjog, közig, pj), de persze a róma is nagy buktató, de itt nálunk a rómán kívül nem helyeznek olyan nagy hangsúlyt a jogtörire. Szegen inkább a jogtörit nyomják, én azt látom (de ugye én nem járok oda, szóval nekem is csak közvetett a tapasztalatom) hogy ha pl. szereted és tudod a törit nagyon jól, akkor ott jobban megállod majd a helyed. De tény és való, akárhová is mész az alap ugyanaz lesz, mindent ugyanúgy erősen számonkérnek. Véleményem szerint ha jogász végzettséget szeretnél, és igazán, teljes akarattal szeretnéd, akkor mindegy hová mész, el fogod tudni végezni. Ha szívatnak hát szívatnak, ez sajnos ezzel jár! Én személy szerint talákoztam szívatással itt az ELTE-n, de nagyon emberséges bánásmóddal is. Tanárfüggő minden! De ez Szegeden is így van és azt gondolom a többi jogi karon is. Remélem segítettem valamennyit! :)

2019. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!