Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az ELTE vagy a...

Felhasznalo0780 kérdése:

Szerintetek az ELTE vagy a Miskolci ÁJK lenne a megfelelő választás? Van-e valójában különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék jogász lenni, és nem tudom, melyik egyetemet válasszam. Itt vannak az eddig hosszú idő alatt összeszedett mérlegelési pontjaim: miskolci vagyok, a miskolci ájk természetesen elég közel lenne hozzám; ahogy olvastam, a jó tanulóknak az elte-n különféle lehetőségeket kínálnak már a képzés alatt is, illetve persze a hírneve is nagyobb, tehát hamarabb jutnak munkalehetőséghez Pesten, akár ha ismertséget vagy kapcsolatokat szereznek a tanulmányaik során is; olvastam már olyan véleményt is, mely szerint ha jogász diplomáról van szó, mindegy, hogy hol tanulsz, az elhivatottság a lényeg; egzisztenciálisan is jobban kijönnék nyilván, ha a miskolcira járnék, bár akkor 24 éves koromig szüleimmel kellene együtt élném, ráadásul bérházban lakunk ( ezt nem negatívumként mondom, ők életük alatt kemény munkával ennyit tudtak megteremteni, senkire se igazán számíthattak életük során, pénzügyileg legalábbis semmiképp); ha Pestre mennék, sanszos, hogy diákhitelt kellene felvennem, és nem tudom, mennyire érné meg ez a színvonal minőségi változását tekintve (ez azt jelenti, hogy annak is örülnék, ha arra válaszolnátok, tényleg sokkal jobban megéri-e az ELTE-re menni jogi képzésért); mivel én kegyetlenül elhivatott vagyok, és mit tesz Isten bekerülnék a Bibó István szakkollégiumba, ott mennyit kapnék pluszban? Nagyon szépen köszönöm, ha ezt végigolvastad, és azt még annál is inkább, ha válaszolsz! :)

2019. ápr. 4. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Egyértelműen ELTE, nagy presztizsű, a munkaerőpiacon még mindig a legelismertebb. Ahogy te is írtad rengeteg lehetőséged lenne, a Bibó pl. pont ilyen, sok verseny is van, Erasmus lehetőség nagyon jó külföldi egyetemekre, neves oktatók stb. Az 5 év kemény 5 év (jobb esetben), de megéri, itt sokat fogsz tanulni akár egy elégségesért is viszont csak azokat engedik ki a munkaerőpiacra innen, akiknek biztos jogi tudása van, a végzettek nagy része a legnevesebb ügyvédi irodákban szoktak ügyvédjelöltek lenni. Arról nem is beszélve, hogy ezek az irodák tele vannak ELTE-n végzettekkel (nem véletlenül) és szakmailag van egy vélelem az ELTE-sek javára.
2019. ápr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2019. ápr. 5. 07:16
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Miskolci vagyok, de en is az ELTEre szavazok, a sajat erdeked miatt - pedig a miskolci kepzes is nagyon szinvonalas
2019. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Sok mindent kell mérlegelned, az biztos. A helyedben én nem verném magam plusz költségekbe, és Miskolcot választanám. Sok helyen olvastam azt, hogy az Elte már csak a nevéből él. Egy nem jogot végzett, de tájékozódni próbáló ember vagyok.
2019. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
A vidéki jogikarok közül a pécsi színvonalas, az már közelebb áll az ELTE-Pázmány színvonalhoz. A többi felejtős.
2019. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Vannak vidéki karon hallgató ismerőseim, hát. Maradjunk annyiban, hogy elég könnyen verhetőek.
2019. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítettetek a döntésben!!
2019. ápr. 5. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:

"szakmailag van egy vélelem az ELTE-sek javára."

Hát ne haragudj első, ezt a pökhendi, öntelt dumát olyan MASODEVES eltésektől hallottam, akik harmadik vizsgara abszolvaljak roma 1-et😂

Sajnos nem értem, miért nem lehet leereszkedni a földre. Valóban a nevéből él az elte és a szoci múltból amikor minden bírót ott képeztek. Oktatói kiválóságot vizsgálva pl Pázmány magasan veri évek óta. Pécs TDK kiválósági szempontól jobb. Az, hogy szarrá alázzák a hallgatót vizsgán, csúszol akár több évet, nem jelenti ezt az általad emlegetett nagy szakmai fölényt..

van kérdés? Nem igaz, hogy több eltés lenne a jobb irodákban. A hozzáértés és a megoldóképesség számít, nem az hogy az ájk-n végzel... egy 2 éve végzett jogász.

2020. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!