Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire stresszes a tanári...

Mennyire stresszes a tanári pálya?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ milyen szempontokat veszünk figyelembe. Szerintem már az oda vezető út is elég stresszes (5-6 év) és utána viszonylag ennek köszönhetően lehet jobban kezeled a megpróbáltatásokat!

Értekezletek, folyamatos kapcsolattartás diákok-szülők között. Óraterv, továbbképzések. Amennyiben van osztályod, akkor az is elég nagy szervezéssel és felelősséggel jár, persze ezek mind attól is függnek, hogy Te hogyan viszonyulsz a diákokhoz, illetve magához a tanári pályához. :) De, ha konkrétabban rákérdezel, hogy mire gondolsz pontosan, akkor lényegretörőbben tudunk válaszolni! :)

2019. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy milyen iskolában tanítasz. A 8.kerületi helyi gyűjtőben egy kihívás a tanári pálya tele stresszes pedagógiai helyzetekkel. Semmi pénzért nem mennék oda tanítani. Egy elitgimnáziumban lényegesen kevesebb a stressz (bár ezek az iskolák sem problemamentesek).

A stressz feldolgozása nagyban függ a személyiségedtől is.


Én nem tartom annyira vészesnek a tanári pályát. De sosem volt es sosem lesz úgy megfizetve, hogy meg is lehessen élni belőle rendesen. Nekem csak magántanítvanyokkal sikerül (most vagy én költök túl sokat, vagy reálértékben ér keveset a fizetésem).

2019. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én úgy értem,hogy mennyire nehéz fegyelmezni?

Milyenek a mostani diákok?

2019. ápr. 7. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Alig van eszköz, amivel valóban lehet még érdemben fegyelmezni. Ezt a diákok jól tudják és (vissza) is élnek a helyzettel legtöbbször.

Nagyon nagy tisztelet a nagyon kevés kivételnek.


Én most készülök éppen elhagyni a pályát.

2019. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!