Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt valaki depressziós (vagy...

Volt valaki depressziós (vagy sokszor stresszes) mielőtt felvették az állatorvosi egyetemre a sok stressz miatt, hogy biztosan bekerüljön?

Figyelt kérdés
Állatorvosira szeretnék menni. Régi álmom. Az utóbbi 1-2 évben el kezdett azon kattogni folyamatosan az agyam, hogy mi lesz ha nem sikerül. Ez az egyetlen egy olyan munka, amit tökéletesen el tudok képzelni magamnak. (Illetve a többi, számomra megfelelő állás ebből "fejleszthető tovább" vagy emellett érné meg anyagilag.) Az idei (10. osztályos) félévimben csak a fizika lett 4-es, és kémiából dícséretes 5-ös lettem (csak ötösöm volt). A többi odavágyó diák mennyit szokott ezen stesszelni? És akik már odajárnak, hogyan emlékeznek vissza erre az időszakra? Azt hallottam, hogy ha valaki tudott annyit tanulni, hogy felvegyék, akkor utánna már (ha ugyanúgy továbbra is tanul) kisebb az esélye, hogy kiesik/nem bírja. Ez igaz? Tapasztalatok?

2019. febr. 21. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Én orvosira járok, de hátha elfogadod az én tanácsomat is.

Ne stresszelj erre ennyire rá, különben kikészíted magad érettségi előtt (ami még soká van). Most ez egy jó alkalom, hogy megtanuld kezelni a stresszt, mert a vizsgaidőszak rosszabb lesz. A jegyeid alapján sokat és jól tanulsz. Céltudatos és elhivatott vagy. Szerintem nincs mitől félned. Tudod mi lesz ha nem vesznek fel? Semmi. Lesz egy klassz éved, ha jól kihasználod, újra jelentkezel és másodjára bekerülsz.

2019. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Könyörgöm neeeeeee stresszelj, azt az energiát inkább a kémia és biosz emelt szint elérésébe fektesd. A stresszel semmit nem érsz el azonkívül, hogy mehetsz a gasztroenterológiára reflux gyanujával.

Ha elég elszánt vagy és becsületesen tanulsz a maradék 2 évben is akkor nem lesz baj. Ügyes leszel! Ne félj! 😊

2019. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok biztatást! ❤️ Megpróbálom őket megfogadni, bár ezeket már sokan mondták, csak eddig nem hallgattam rájuk. De mostanában már én is érzem magamon, hogy kikészített ez a sok stresszelés. Szóval muszáj lesz valamit változtatnom.
2019. febr. 22. 01:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, annyira kivancsi vagyok, hogy vegul hova mentel. Igazabol valaszolni akartam a kerdesedre mert en teljes depresszioban voltam az altalanos orvosira valo felvetelem elott, de latom ezt mar 3 ev kerdezted. Remelem minden ugy sikerult ahogy szeretted volna! :)
2022. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!