Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogos a félelmem hogy felsülök...

Jogos a félelmem hogy felsülök majd a diplomamunka védésen? Alig vagyunk páran annak fele tdk dolgozattal megy van aki már az elemző résznél 80 oldalt írt. Félek hogy ciki lesz ha csak én kapok 3-4est. :/

Figyelt kérdés
2019. ápr. 9. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok nagy előadó persze van próbálkozás a részemről de olyanok mellett akik tdk-sok nem sokra megyek. Pedig sok vizsgát jobbra is csináltam náluk. Persze ez itt nem számít de már az egész olyan önbizalom romboló sajnos.
2019. ápr. 9. 21:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem az oldalszám a lényeg. Lehet 35 oldalban is kiváló szakdolgozatot írni. A lényeg az, hogy ismerd jól a témát, legyen sok szakirodalmad, alapos kutatásaid, elemzéseid, következtetései.

A védéstől én is rettegtem, sosem voltam jó prezentálásból, mindig lefagytam, ha ki kellett állnom és megszólalnom. De valami furcsa mód, amikor kiálltam a védésre, életem legjobb prezentációját mutattam be. Bíztam benne, hogy a hosszú hónapok kemény unkája meghozza az eredményét.

Bízz magadban, menni fog!

2019. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy ne a többiekkel foglalkozz, csak saját magadra koncentrálj!
2019. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazad van és köszi a tanácsokat. :) Volt amúgy ősszel egy előadós tárgyunk ahol igyekeztem de csak 3-ast és egy 3/4-et kaptam. A többiek meg mind ötöst meg 4-est. Aztán ez kicsit így bennem van eléggé de lehet jobb lesz az ha tényleg nem másokkal foglalkozok meg hogy úgy is jobbak nálam. Inkább koncentrálok a saját dolgomra.
2019. ápr. 9. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg csak arra koncentrálj hogy neked minel jobban sikerüljön. Meg diplomamunka megvédésénél nem hiszem hogy nagyon szemetek lesznek, hiszen mar eljutottal addig es szenvedtél x evet mire oda jutsz. Tudjak hogy tudod. Azt nézik hogy tenyleg te írtad-e es értesz is hozza, amiben a sok hónapos felkészülés es korábbi vizsgatapasztalarok segíteni fognak :) sok sikert!
2019. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én régen védtem, de akkor úgy volt, hogy megírtam a védést és 10 percnek kellett lennie, mondta a konzulensem, hogy mérjem ki órával, percre pontosan, gyakoroljam be a hangsúlyozást, a tempót.....És mindennap ötször elmondtam, mire odakerültem a bizottság elé, fejből tudtam mindent, tök jó előadást tartottam. Ami pénzügyből nagy kihívás-dög unalmas téma, sok szám. Az egyetlent amire tényleg odafigyeltek, mert nem volt monoton, nem hadartam, nem beszéltem lassan. Tudtam nézelődni, felvenni a szemkontaktust, tudtam mi van a dián mögöttem, nem keveredtem bele, nem ugrottam át a sort....

Úgyhogy ezt javaslom neked is, gyakorold be és akkor elrontani sem tudod.

2019. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!