Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE matematika Bsc - alkmat...

ELTE matematika Bsc - alkmat vagy elemző szakirány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan szakirányt kell választanom, és nem áll túl sok információ rendelkezésemre a két szakirány nyújtotta lehetőségekről. Azt tudom, hogy az alkalmazottról mehetek alkmat mesterre, az elemzőről viszont nem. De akkor onnan mindenki egyből dolgozni megy? És milyen munkát talál egy ilyen alapszakkal. Vagy ha nem, milyen mestereken folytatják? A Corvinusos pénzügy matematikai elemző mesterről tudok csak, amire nem szeretnék menni. Tudom, hogy sajnos sokan le is nézik az elemző szakirányt, ezért nagyon örülnék pár nem nagyképű, elvakult alkmatos vélményt hallani a két szakirány közti különbségről.

Előre is köszönöm!



2019. febr. 7. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés meglehetősen sepciális, nem túl nagy a valószínűsége, hogy érdemi választ kapsz. Én az egyetemen érdeklődnék, mind a tanulmányi osztályon, mind a tanszékeken, mind a diáktársaimnál. Olyan nem lehet, hogy egy alapszakról semmilyen mesterre nem tudsz menni. Ha pénzt akarsz, akkor a biztosítási matematikát fontolgasd! Nem tudom, ahhoz milyen szakirány kell.
2019. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod!:) Igen, a Corvinusos mesterszak kell ahhoz, amit írtam. Erre biztosan lehet menni az elemző irányból, de én nem szeretnék ezzel foglalkozni.
2019. febr. 7. 11:58
 3/6 dq ***** válasza:
Ha alkmat mesterre akarsz menni, akkor miért jön szóba az elemző szakirány?
2019. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Baluba ***** válasza:
Elemzőről is mehetsz alkmat Mscre, felvesznek. Csak el kell végezni Msc alatt néhány (talán 20 kreditnyi) felzárkóztató tárgyat, ami lényegben az alkalmazott szakirány törzsanyagában szerepel, és amire ráadásul épülnek további tárgyak.
2019. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem tudom, még, hogy pontosan milyen mesterre szeretnék menni. Csak tudom, hogy alkmatról könnyebb alkmat mesterre.

Ezek szerint nem voltam túl egyértelmű. Azt szerettem volna kérdezni, hogy még milyen lehetőségek vannak elemzőről, illetve alkmatról, és mennyire különböznek, mivel foglalkoznak az ott vegzettek.

2019. febr. 10. 10:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kollégám, aki alk. matematikán végzett, de menedzserként dolgozik. Az alk. matematika mesterszak után nem tudom, hogy került az IT tanácsadásba, de valahogy került. És rátolt még egy MBA-t is, hogy legyen üzleti fokozata is. A matekot egyébként a napi munkájában semmilyen szinten nem használja, excelben kell max. összeadnia sorokat/oszlopokat.


Én most járok matek szakra, öreg fejjel. 70%-ban hobbiból járok ide, mert gyerekként a matek volt a legfőbb erősségem, de utóbb más egyetemekre mentem. 30% esélyt adok annak, hogy dolgozni is fogok vele – szeretnék elmélyedni a gépi tanulásban, mesterséges intelligenciában, ahhoz pedig jól jön a matek szak nagyon.


Ezzel válaszoltam is a kérdésedre. Mire jó a matek szak?

A) Úgy általában arra, hogy legyen egy diplomád egy nem matekos állásban (kollégám esete)

B) Matekot igénylő állásokban, amelyek közül a banki/biztosítási elemző az egyik, a mesterséges intelligencia/machine learning/deep learning a másik, azon túl meg az IT egyéb területei, például titkosítási algoritmusok stb.


Tudtad, hogy a fizikusok, matematikusok és elemző közgazdászok állnak az egyetemi szakok IQ-dobogóján? :)

2019. ápr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!