Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy az angol emelt...

Igaz, hogy az angol emelt érettségi egy B2 ( középfokú nyelvvizsga) szintjének felel meg, vagy könnyebb, vagy nehezebb annál?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a középszintű angol érettséginél nehezebb a középfokú nyelvvizsga. Tapasztalatokat várok!

2019. ápr. 12. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jóval de jóval könnyebb lehet még egy felsőfokú nyelvvizsga is az érettséginél, de ez egyéni dolog. Ki ezt szereti ki azt.
2019. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Embertől függ.


Szerintem a közép érettségi sokkal könnyebb, mint a középfokú nyelvvizsga.

Ellenben a felsőfokú nyelvvizsga írásbelije (szerintem), nehezebb, mint az emelt érettségié, de szóbelin az angol emelt érettségi nehezebb, mint a felsőfokú nyelvvizsga szóbeli része.


Vagyis én ezt tapasztaltam. :D

2019. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelvvizsga könnyebb, mint az emelt, de egyáltalán nem vészesen.
2019. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 11.-ben csináltam angolból előrehozott emeltet (úgy, hogy nem volt előtte semmi hivatalos "papírom" angolból). Mivel B2-es nyelvvizsgával egyenértékű, ezért saccperkábé azonos szinten áll egy középfokú nyevvizsgával, de (!) azért Magyarországon van elég sok vizsgaközpont és egyik sem kifejezetten elismert. Én összehasonlítás gyanánt inkább a nemzetközileg is elismert nyelvvizsgákat ajánlom (Cambridge, IELTS, esetleg TOEFL). Ha megnézel egy Cambridge B2 és egy emelt érettségit, akkor látod, hogy adott tudással mindkettőt egyformán jóra meg lehet írni. Amit egy kicsit igazságtalannak gondoltam annó, az az, hogy a szóbeli részében vannak olyan dolgok, amiknek inkább a C1-es nyelvvizsgán lenne a helyük (szintén Cambridge-hez viszonyítok), ugyanis pl. klónozásról meg eutanáziáról középfokú nyelvvizsgán nem igen kérdeznek.


Egyébként pedig igazán egyik nyelvvizsgával sem lehet összehasonlítani, mert mindegyiknek vannak jellemző feladatai, amik begyakorolása fontos (persze az adott szint elérése után).


A középszintű angol érettségi egyébként egy B1-es szintnek felel meg, így értelemszerűen jó, hogy jóval nehezebb tőle a középfokú nyelvvizsga.

2019. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!