Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020as felvételinél, ha emelt...

2020as felvételinél, ha emelt angol, informatika és matematika érettségit teszek akkor hány pontot ér?

Figyelt kérdés

emelt angolból ugye lesz nyelvvizsga, szóval gondolom kiüti egymást a 2

akkor mondjuk az infó a követelt emelt érettségi és a matekért jár a +50 pont?



2019. febr. 12. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha infó csak a követelt akkor még kettőből fesleges rakni, elég még egy. Max 100 többleted lehet, így 2x50.
2019. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. válaszoló: 2020-tól egy emelt érettségi kötelező, arra már nem kap plusz pontot. A max 100 többletpontot így emelt érettségivel csak akkor lehet elérni, ha 3 emeltet tesz le.

Kérdező: Ha elfogadják a matek emelt érettségit is azon a szakon (ami valószínű, de a követelményeknél meg tudod nézni), akkor igen, az után jár a +50 pont.

Én is 2020-ban érettségizem sajnos, ha engem kérdezel, nagy szívás amúgy az új rendszer. Ha így haladunk, pár év múlva alig lesz valaki, aki megy felsőoktatásba, mert ha betegre tanulja magát az ember, akkor sem lesz elég pontja... :/

De ez csak az én személyes véleményem. :)

Sok sikert!

2019. febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha így haladunk, pár év múlva alig lesz valaki, aki megy felsőoktatásba, mert ha betegre tanulja magát az ember, akkor sem lesz elég pontja"


Az ugye megvan, hogy a felvételi pontszámot maguk a felvételizők alakítják ki, az érettségi eredményeikkel. Mindenkinek nehezebb lesz az érettségi, nemcsak neked. Minden szakon erőteljes ponthatár csökkenés lesz, ennyi a történet.

2019. febr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!