Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem röghöz kötés pontosan...

Egyetem röghöz kötés pontosan hogy is van?

Figyelt kérdés

2016-ban kezdtem fogorvos szakon , de semmiféle papírt vagy szerződést nem írtunk alá ezzel kapcsolatban. ezt a diploma készhez vételekor fogjuk? és pontosan mennyi idő? amennyit egyetemre jártam?

olvastam olyat hogy csak a munkavszony számít...így nem lehet valami kiskaput találni?



2019. ápr. 15. 22:00
 1/1 Metionin ***** válasza:
100%

Ezt beiratkozáskor íratták alá, velem pl. 2012-ben. Elvileg annyi évet kell Magyarországon ledolgoznod ahányat tanultál állami ösztöndíjjal.

Ezt felviről másoltam:

A magyar állami ösztöndíjas hallgató köteles:


az adott képzésen legfeljebb a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerezni az oklevelet (ún. oklevélszerzési kötelezettség), ÉS

az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa magyar állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani (ún. hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség), TOVÁBBÁ

visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj összegének 50%-át, amennyiben nem szerez oklevelet a fent leírt határidőn belül, ILLETVE

visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj teljes összegének a hazai munkaviszonyban eltöltött napok számának arányában csökkentett összegét, amennyiben az oklevél megszerzését követő húsz éven belül nem tart fenn a magyar állami ösztöndíjas tanulmányaival megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt.

2019. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!