Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Egyetem röghöz kötés pontosan hogy is van?

2016-ban kezdtem fogorvos szakon , de semmiféle papírt vagy szerződést nem írtunk alá ezzel kapcsolatban. ezt a diploma készhez vételekor fogjuk? és pontosan mennyi idő? amennyit egyetemre jártam?

olvastam olyat hogy csak a munkavszony számít...így nem lehet valami kiskaput találni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, orvos, fogorvos, röghöz kötés, felsőoktatás, továbbtanulás

ápr. 15. 22:00  Privát üzenet  

A válasz
Metionin nevű felhasználó válasza:

Ezt beiratkozáskor íratták alá, velem pl. 2012-ben. Elvileg annyi évet kell Magyarországon ledolgoznod ahányat tanultál állami ösztöndíjjal.

Ezt felviről másoltam:

A magyar állami ösztöndíjas hallgató köteles:

az adott képzésen legfeljebb a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerezni az oklevelet (ún. oklevélszerzési kötelezettség), ÉS

az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa magyar állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani (ún. hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség), TOVÁBBÁ

visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj összegének 50%-át, amennyiben nem szerez oklevelet a fent leírt határidőn belül, ILLETVE

visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj teljes összegének a hazai munkaviszonyban eltöltött napok számának arányában csökkentett összegét, amennyiben az oklevél megszerzését követő húsz éven belül nem tart fenn a magyar állami ösztöndíjas tanulmányaival megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont ápr. 15. 22:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érvényben van még a röghözkötés?
Komolyan csak 2012/2013 évfolyam egyetemistái szívtak a röghöz kötéssel, a testneveléssel, meg a visszafizetéssel való fenyegetéssel?
Semmilyen külföldi munkát nem vállalhatok, ha állami támogatásos képzésben részesültem az egyetemen?
Májusban érettségiző, FOK-ra, ÁOK-ra, GYTK-ra felvételizők (akik egyetem után mindenképp kimennek külföldre)! Megjelölitek a képzéseteket önköltségesen is?
Hogy van a röghöz kötés pontosan?
Mit jelent a röghöz kötés?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!