Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK koreai vagy japán?

ELTE BTK koreai vagy japán?

Figyelt kérdés

Heló! Azért teszem fel a következő kérdéseket, mert mindenképpen keleti nyelvek és kultúrák szakra akarok menni, de eközött a kettő között nem tudok dönteni.

Tapasztalat szerint

a) utána elhelyezkedni melyikkel könnyebb?

b) hányan voltak már olyanok, akik lelkesen mentek bele, de valami miatt kiszerettek a szakból? Ha ez megtörtént, miért?

c) összességében örültök-e, hogy ezt választottátok?


Légyszi, olyanok válaszoljanak, akik oda járnak/jártak, mert most nem a külsős véleményekre vagyok kíváncsi, hanem a tapasztalatokra.



2019. ápr. 22. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi ha nem hasznos számodra a válaszom, de azért leírom.

Én már beszélgettem egy jó pár emberrel akik koreai szakon végeztek, és nagyon utána jártam a dolgoknak, mert engem csak az a szak érdekelt, de szinte senki nem tudott elhelyezkedni aki oda járt (japánról nem tudok semmit), és aki igen, az is úgy, hogy félbehagyta, és kiment koreába tanulni. A nyelvórák iszonyat kevesek, ha magadtól nem tanulod külön a nyelvet, akkor nem fogod beszélni túl jól, hiába végzel az egyetemen. Egyszóval senki nem ajánlotta azt a szakot, akivel beszéltem, és ott végzett. Engem még a kínai nyelv is nagyon érdekel, ezért vettem utána számításba a kínai szakot, viszont arról nagyon megoszlóak a vélemények, hogy hasznos-e vagy sem, illetve nagyon durván kell tanulni, szóval én sem tudom mitévő legyek jelenleg:/

Viszont egy blogot olvastam a koreai szakról, ahol a leányzó jókat ír róla, és oda jár, nem tudom ismered e, azért belinkelem, hátha segít. Mindenesetre rajta kívül nem nagyon hallottam jó véleményt, pedig ne tudd meg mennyire oda akartam jelentkezni.

[link]

A japán szakra nem kerestem rá sosem, de ha összeakadtam vele, akkor sem hallottam róla olyan rossz véleményeket, szóval inkább azzal próbálkozz.:D

2019. ápr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de nekem most lett egy szaktársam, aki japánról váltott oroszra és mondta, hogy nagyon sokan eljöttek az első év után és az ott maradtak többsége sem elégedett. Nem igazán tanultak meg jól japánul (és most nem azokra gondolok, akik aludni jártak be), a tanári gárda (hiába voltak anyanyelvűek is) és a közösség sem volt az igazi. A Károliról sokkal jobbakat hallani japán szak terén, votlak, akik odamentek az ELTE-ről.
2019. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!